X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Stróż krokodyla" Katrine Engberg - polecamy książki

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2019 15:26
"Stróż krokodyla" to opowieść autorstwa Katrine Engberg o dwojgu policjantach z kopenhaskiego komisariatu. To thriller o skutkach pomieszania... literackiej fikcji z rzeczywistością.
Audio
  • O książce "Stróż krokodyla" Katrine Engberg opowiada Kinga Michalska (Stacja Kultura/Czwórka)
Okł. książki Stróż krokodyla
Okł. książki "Stróż krokodyla"Foto: mat. pras.

- Historia rozpoczyna się od niewinnego wyrzucania śmieci w starej kamienicy. Gdy bohater schodzi po schodach odkrywa, że drzwi do mieszkania sąsiada są uchylone. Wchodząc do środka potyka się, upada, a gdy się budzi, leży na ciele zakrwawionej kobiety, która wynajmowała to lokum - opowiada Kinga Michalska. - Gdy policjanci zaczynają zajmować się motywami tej zbrodni, okazują się one nieoczywiste, a tropy, na które wpadają są coraz bardziej zaskakujące. W ej książce panuje namacalny nastrój grozy. 

ZOBACZ WIĘCEJ Kinga Michalska poleca książki >>>

Co wspólnego ze zbrodnią może być nauczycielka akademicka - starsza pani, i jednocześnie właścicielka mieszkania, w którym znaleziono ofiarę zbrodni? Dlaczego jeszcze warto zajrzeć do tej książki? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. Kinga Michalska mówiła także m.in. o tym, w jaki sposób przebiegała burzliwa kariera Katrine Engberg, która - zanim została pisarką, była aktorką, tancerką a także choreografką. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Kinga Michalska

Data emisji: 16.04.2019

Godzina emisji: 11.39

kd/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak