X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Azja, Ameryka, Afryka i Australia. Muzeum Etnograficzne w Warszawie otworzy się na nowe kontynenty

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2019 18:06
Muzeum Etnograficzne w Warszawie w tym roku obchodzi 131 lat. Jak zapowiadał dyrektor instytucji dr Adam Czyżewski, ta jedna z najstarszych i jednocześnie najbardziej nowoczesnych placówek muzealnych niebawem zyska nową przestrzeń ekspozycyjną.
Audio
  • "Wielkie cywilizacje starego i nowego świata" - nowa przestrzeń Muzeum Etnograficznego w Warszawie (Stacja kultura/Czwórka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: guruXOX/Shutterstock.com

Peru1200.jpg
Polscy naukowcy niczym Indiana Jones. Co kryją skarby Peru?

"Wielkie cywilizacje starego i nowego świata" to nowe przedsięwzięcie Muzeum Etnograficznego w Warszawie. Wystawa będzie przedstawiać zgromadzone odkrycia archeologiczne z kilku kontynentów świata. - Obejmie eksponaty pochodzące z Afryki, Azji, Ameryki, ale także Australii i Oceanii. Praktycznie całego świata, poza Europą, ponieważ kolekcję europejsko-polską można już oglądać w warszawskim muzeum - mówił gość Czwórki.

- To ogromne i niezwykle trudne przedsięwzięcie, dlatego postanowiliśmy rozłożyć je na etapy. Pierwszy z nich będzie obejmował największą część kolekcji pozaeuropejskiej, liczącą aż 15 tys. obiektów kolekcję afrykańską - opowiadał.

vaporwave 1200.jpg
Powrót do przeszłości na wystawie w Muzeum Etnograficznym w Warszawie

Wstępem do tego wydarzenia jest czasowa wystawa "Technologia magii", którą można oglądać od 21 marca. - Wystawa opowiada o magii, która nadal jest obecna w wierzeniach współczesnych Afrykańczyków. Znajdziemy tam atrybuty służące do odprawiania rytuałów i odpowiedź na pytanie: w jakim celu nadal praktykuje się obrzędy magiczne - zapowiadał dyrektor muzeum.

W jaki sposób zostanie zmodyfikowana przestrzeń Muzeum Etnograficznego w Warszawie? Jakie egzotyczne ekspozycje z różnych części świata będziemy mogli oglądać w najbliższej przyszłości? Co znajdziemy na wystawie pt. "Odloty" i jaką ofertę przygotowano dla najmłodszych? Więcej na ten temat w nagraniu rozmowy.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Adam Czyżewski (dyrektor Muzeum Etnograficznego w Warszawie)

Data emisji: 24.04.2019

Godzina emisji: 11.15

ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Wszyscy spotkamy się w tym samym miejscu". Sztuka ruchu w BWA Wrocław

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2019 17:27
BWA Wrocław Główny to nowe miejsce na mapie tego miasta, związane ze sztuką współczesną. Powstało w 2017 roku, kiedy Wrocław nosił jeszcze tytuł Europejskiej Stolicy Kultury. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Warszawski Maraton Fotograficzny - miasto i styl życia w obiektywie

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2019 14:47
12 zdjęć w 12 godzin w dwunastu różnych kategoriach - to zasady Warszawskiego Maratonu Fotograficznego, który 18 maja po raz drugi odbędzie się w stolicy Polski. Na czym dokładnie polega FotoMaraton i dlaczego warto wziąć w nim udział?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Budapeszt, Rzym, Nowy Jork. Co nowego w galeriach na świecie?

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2019 15:49
Naszą wyprawę po galeriach na świecie zaczynamy od Węgier. W stolicy tego kraju, Budapeszcie, w Hungarian National Gallery znajdziemy kilkanaście wystaw stałych, na które warto się wybrać.
rozwiń zwiń