Festiwalowa Stacja - z muzyką, fotografią i designem

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2019 10:51
Festiwale to świetna okazja do obcowania z kulturą. W audycji sprawdzimy jak zapowiadają się European Design Festival 2019 Opening czy Międzynarodowy Festiwal Fotografii w Łodzi oraz jakie wrażenia towarzyszły widzom 22. Festiwalu Folkowego Polskiego Radia Nowa Tradycja. 
Okolicznościowy mural festiwalu Nowa Tradycja
Okolicznościowy mural festiwalu Nowa TradycjaFoto: Projekt: Czarli Bajka

Tuż po 10.05 spotkamy się z organizatorami European Design Festival 2019 Opening. Wydarzenie odbędzie się w gmachu Muzeum Plakatu w Wilanowie. Całość składać się będzie z uroczystej inauguracji festiwalu, wernisażu wystawy "123 polskie plakaty, które warto znać" oraz wieczornego afterparty w pięknym ogrodzie należącym do muzeum. Nasi goście zapowiadają, że będzie to wyjątkowa okazja do spotkania polskich i europejskich projektantów, poznania się oraz nawiązania nowych znajomości.

Damian Sikorski odwiedzi nas ze świeżą relacją z 22. Festiwalu Folkowego Polskiego Radia Nowa Tradycja

Po 11.00 zapowiemy atrakcje 18. odsłony Międzynarodowego Festiwalu Fotografii w Łodzi - wydarzenia wyczulonego na przemiany społeczne i palące problemy świata, ukazywane przez utalentowanych fotografów. Tegoroczny Foto festiwal tematycznie nieco oderwie się od ziemi, przeniesie nas bowiem w sferę duchowości, rytuałów, metafizyki, a także niewyjaśnionych zjawisk, duchów i widm.

***

Na audycję z cyklu "Stacja Kultura" w poniedziałek (20.05) o godzinie 10.05 zaprasza Michał Piwowarek.

pj

Zobacz więcej na temat: Czwórka
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Pokój na lato" otwiera się na kulturę

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2019 18:25
W trakcie warszwskiej Nocy Muzeów (18 maja) oficjalnie otwarty zostanie piąty sezon "Pokoju na lato". Cykl imprez wraz z ośmioosobowym zespołem pod kierownictwem Macieja Muraszko otworzy Stanisława Celińska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wielkie kłamstewka" wracają do gry. Razem z nimi Meryl Streep

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2019 15:15
10 czerwca odbędzie się premiera drugiego sezonu serialu "Wielkie kłamstewka". - Do serialu dołączyła Meryl Streep w roli teściowej i wiele wskazuje, że to ona będzie grać pierwsze skrzypce w tej kontynuacji - zapowiada Anna Luboń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premiery filmowe: "John Wick 3", "Tolkien", "Let's Dance"

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2019 14:00
Keanu Reeves uchwycony w balecie śmierci, Tolkien na drodze do "Władcy pierścieni" i "roztańczeni pomyleni". Łukasz Muszyński ocenia filmowe premiery.
rozwiń zwiń