X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nowa Tradycja 2019. Różne ścieżki do tradycji

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2019 14:55
Poznaliśmy laureatów 22. odsłony Festiwalu Folkowego Polskiego Radia Nowa Tradycja. Nagroda Grand Prix powędrowała w ręce zespołu Lumpeks. A kto zauroczył Damiana Sikorskiego?
Audio
  • Zakończył się 22. Festiwal Nowa Tradycja. Zespół Krzikopa opowiada o swojej muzyce (Stacja Kultura/Czwórka)
Lumpeks, laureat Grande Prix Nowej Tradycji 2019.
Lumpeks, laureat Grande Prix Nowej Tradycji 2019.Foto: Grzegorz Śledź

Lumpeks został nagrodzony "za swobodną, odważną, pełną wyobraźni i poczucia interpretacji tradycji muzycznych". Pierwsze miejsce w konkursie zajęli muzycy z KakofoNIKT & Chór Pogłosy, drugie - Trimagine, a trzecie - Krzikopa ze Śląska. Jak przyznali jurorzy, ta muzyka ujęła ich wyobraźnią, odwagą, oddaniem i autentyczną szczerością.

Kapituła przyznała też wyróżnienie zespołowi Projekt Swada, a Nagroda Specjalna im. Czesława Niemena trafiła do zespołu Trimagine. "Złote gęśle", nagrodę dla najlepszego instrumentalisty, otrzymał Michał Joniec z zespołu KakofoNIKT, a publiczność zgromadzona w Studiu im. W. Lutosławskiego przyznała nagrodę "Burza braw" zespołowi Karuzela. 

Dowiedz się więcej o festiwalu Nowa Tradycja>>>

- Na mnie ogromne wrażenie zrobił zespół Krzikopa - przyznaje dziennikarz muzyczny Czwórki, Damian Sikorski. A z muzykami grupy rozmawiał tuż przed koncertem. - Ludzie są coraz bardziej ciekawi Śląska - mówiła Kasia Dydziak. - My chcemy przedłużyć wielowiekową kulturę Śląska o kolejne wieki - dodaje. - Gdy dorastałem słuchało się wszystkiego innego tylko nie swojej muzyki, my chcieliśmy to zmienić, by Ślązacy mogli się pochwalić swoja muzyką - wyjaśnił Mateusz Dyszkiewicz. - Chcemy przybliżyć te bardzo stare pieśni popkulturze. Wydaje nam się, że robimy to dobrze.

Jakie plany ma teraz zespół Krzikopa? O tym muzycy opowiadali w rozmowie z Damianem Sikorskim. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Michał Piwowarek

Materiał: Damian Sikorski

Data emisji: 20.05.2019

Godzina emisji: 10.48

pj/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Muzyczno-kulturalne podsumowanie 2018 roku: Queen, Stonesi i Houston

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2018 20:02
- Ten rok zarówno w samej muzyce, jak i w literaturze i filmie o tej tematyce, był bardzo dobry - zapewniali Damian Sikorski i Michał Piwowarek.
rozwiń zwiń