Teatr, architektura, książki. Co słychać w kulturze?

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2019 15:35
Wtorkową audycję rozpoczniemy od wiadomości teatranych, które przygotuje Michał Piwowarek.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pexels/Pixabay

Porozmawiamy m.in. o Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Lalek dla dorosłych, "Metamorfozy lalek". Przyjrzymy się pracy Architektów bez granic. Sekcja jest polskim oddziałem międzynarodowej organizacji non-profit - Architecture Sans Frontiers zajmującą się sprawiedliwością społeczną, i aspektami związanymi z ochroną dziedzictwa architektonicznego. Na czym polegają ich działania? O tym po godz. 10.30.

Do tematów związanych z architekturą powrócimy po godz. 11.00. Spotkamy się z Anną Cymer, autorką książki "Architektura w Polsce 1945-1989", z którą porozmawiamy m.in. o tym jak budować architekturę dla dzieci?

Studio Czwórki, jak co wtorek odwiedzi także Kinga Michalska, która tym razem opowie o powieści  "Córka zegarmistrza" bestsellerowej australijskiej pisarki Kate Morton.

***

Na audycję z cyklu "Stacja Kultura" we wtorek (11.06) od godz. 10.05 zaprasza Kasia Dydo.

ac/kd

Zobacz więcej na temat: Czwórka literatura lalki

Czytaj także

Horses on the wall: piszemy po polsku, bo chcemy trafić do ludzi

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2018 18:06
- Najwięcej radości daje nam granie dla ludzi. Kiedy widzimy, jak bawią się pod sceną, to chcemy tworzyć dla nich więcej i dotrzeć do jak największej grupy odbiorców - mówili muzycy Horses on the wall.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polecamy książki i seriale. Do których warto zajrzeć?

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2019 12:21
W programie zagoszczą m.in. Łukasz Muszyński i Kinga Michalska. Będziemy polecać seriale, które warto obejrzeć i książki, po które trzeba sięgnąć. 
rozwiń zwiń