Wschód Piękna 2019 - muzyka świata na Warmii

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2019 16:51
Festiwal Wschód Piękna 2019 to wyjątkowe wydarzenie, które na Warmii odbędzie się pod koniec lipca. 
Audio
  • Wschód Piękna 2019. "Muzyka korzeni i nowe kierunki" (Stacja kultura/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: FreePhotos/Pixabay

- To niesamowite zjawisko festiwalowe - mówił dziennikarz muzyczny Czwórki Damian Sikorski. - Kiedy wystartował pięć lat temu to festiwali około jazzowych mieliśmy w Polsce 140. Wschód Piękna wyróżniał się na ich tle od pierwszej odsłony - przekonywał.

Dyrektorem artystycznym i pomysłodawcą festiwalu jest Grzech Piotrowski.muzyk, kompozytor, multiinstrumentalista i  producent muzyczny. To od stanął za sukcesem imprezy przyciągając na Warmię najciekawszych muzyków z całego świata. - W tym roku w ciągu trzech dni będziecie mieli okazję usłyszeć dziewięć koncertów festiwalowych. Po raz pierwszy wystąpią u nas artyści z Barcelony. Pojawią się też rodzimi artyści sceny jazzowej i muzycy ze Stanów Zjednoczonych, Jemenu - zapowiadał organizator.

Impreza startuje 26 lipca. Jakie gwiazdy usłyszymy w ramach tegorocznej odsłony festiwalu? Gdzie położone są dwie sceny Wschodu Piękna? Więcej na ten temat w rozmowie z organizatorem imprezy Grzechem Piotrowskim.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Anna Hardej

Data emisji: 19.06.2019

Godzina emisji: 10.39

ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Tak brzmi miasto". Dowiedz się, jak działa branża muzyczna

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2019 16:10
"Tak brzmi miasto" to pierwszy w Polsce bezpłatny "inkubator kariery", przeznaczony dla obiecujących zespołów muzycznych i ich menedżerów. - Chodzi o to, by uczestnicy mogli z pierwszej ręki usłyszeć o doświadczeniach ludzi, którzy pracują w tej branży przez wiele lat - tłumaczy Leszek Biolik, który poprowadzi warsztaty w Łodzi.   
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wodecki Twist Festival. Trzy trąbki i wspaniałe głosy

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2019 13:00
- Za tym projektem stoją: wspaniała muzyka, pozytywna energia i mój Tata - opowiada Katarzyna Wodecka, pomysłodawczyni i dyrektorka artystyczna Wodecki Twist Festival.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Beethoven nie jest modny, czyli muzyczne awantury wg Marianny Oklejak

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2019 15:50
- Jestem synestetykiem. Dźwięki widzę w kolorach, kształtach i układach przestrzennych. Postanowiłam to wykorzystać tworząc graficzną historię muzyki - opowiada Marianna Oklejak, autorka albumu "No to gramy! Muzyczna awantura od Little Richarda do Björk". 
rozwiń zwiń