X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Galerie na świecie: wideo art, kino portugalskie i neonowe tunele

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2019 16:03
W Muzeum Sztuki Współczesnej Serralves w Porto znajdziemy bardzo dużą kolekcję prac związanych z twórczością Manoela de Oliveiry - portugalskiego reżysera, któremu muzeum poświęciło aż trzy wystawy.
Audio
  • Wystawy na świecie: lata 60. w wideo arcie, neonowe tunele (Stacja kultura/Czwórka)
(zdj. ilustracyjne)
(zdj. ilustracyjne)Foto: GaudiLab/Shutterstock.com

wieża Eiffela Paryż Francja 1200.jpg
Dora Maar. Muza Picassa na wystawie w Paryżu

Na wystawie "The Collection" zobaczyć można scenariusze, fotografie, zdjęcia i rysunki, które w pracy towarzyszyły reżyserowi. - Interaktywna projekcja przeprowadza nas przez całą twórczość artysty, tuż obok znajduje się kilka ekranów, na których równolegle wyświetlane są fragmenty jego filmów - mówiła Dominika Klimek.

W Muzeum znajdziemy także wystawę poświęconą twórczości Joan Jonas. Artystka uważana jest za prekursorkę performace'u, video artu i sztuk multimedialnych. W dziedzinie sztuk performatywnych jej prace zaczęły być rozpoznawalne już w latach 60. XX wieku, a sztuka, którą tworzyła i tworzy do tej pory odegrała zasadniczą rolę w rozwoju wielu współczesnych gatunków artystycznych, od sztuki performance i wideo po sztukę konceptualną i teatr. 

W audycji wysłuchaliśmy także rozmowy z Lubainą Himid artystką, której prace w ramach wystawy "Work from Underneath" możemy oglądać w New Museum w Nowym Jorku, mówiliśmy też o twórczości Marty Minujín, twórczyni neonowego tunelu ("The Neon Tunnel, from La Menesunda") i reportażach wojennych Jamesa Nachtwey'a, które w Sztokholmie zobaczymy w ramach wystawy "Memoria".

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Materiał: Dominika Klimek

Data emisji: 17.07.2019

Godzina emisji: 10.07

ac/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Budapeszt, Rzym, Nowy Jork. Co nowego w galeriach na świecie?

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2019 15:49
Naszą wyprawę po galeriach na świecie zaczynamy od Węgier. W stolicy tego kraju, Budapeszcie, w Hungarian National Gallery znajdziemy kilkanaście wystaw stałych, na które warto się wybrać.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Galerie dookoła świata: komiksowe formy malarskie i komiks w kinie

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2019 17:34
W National Gallery of Bosna i Herzegovina w Sarajewie trwa wystawa bejgijskiego artysty Thomasa Steyaerta, założyciela kolektywu artystycznego ‘Moving Island’.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Galerie dookoła świata: Praga, Nowy Jork, Berlin

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2019 15:40
W Leica Gallery w Pradze możemy oglądać wystawę zdjęć niemieckiego fotografa Jürgena Schadeberga.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dora Maar. Muza Picassa na wystawie w Paryżu

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2019 14:09
Burzliwy związek Maar i Picassa trwał 9 lat. Ona miała wówczas 28, on 54 lata. Stanowili dla siebie nawzajem inspiracje w pracy artystycznej. Pozowała do wielu jego prac, jej twarz umieścił w centralnym punkcie "Guerniki", ona stworzyła dziesiątki jego portretów.
rozwiń zwiń