X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Warszawa 1944. Tragiczne Powstanie". Polecamy książki.

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2019 17:36
"Warszawa 1944. Tragiczne Powstanie" Alexandry Richie to, jak podkreśla Kinga Michalska, "świetnie udokumentowane, nie obciążone emocjonalnie, spojrzenie z zewnątrz" na trudną historię Polski. 
Audio
  • O książce "Warszawa 1944. Tragiczne Powstanie" opowiada Kinga Michalska (Stacja Kultura/Czwórka)
Okł. książki
Okł. książkiFoto: Mat. pras.

- Alexandra Richie podczas swojej pracy akademickiej zajmowała się m.in. restrukturyzacją gospodarczą w krajach postkomunistycznych, a potem generalnie historią tej części Europy - tłumaczyła Kinga Michalska. - Potem zafascynowała ją historia Polski. Dziś Alexandra Richie mieszka w Warszawie, jest wykładowcą akademickim.

Jak podkreślała rozmówczyni Kasi Dydo, to książka doskonale udokumentowana, a autorka przy jej tworzeniu dotarła do mnóstwa unikatowych notatek. Kanadyjsko-amerykańska historyk opierała się także na zeznaniach świadków ówczesnych wydarzeń. Za swoją pracę otrzymała w 2014 roku nagrodę im. Teresy Torańskiej. - Autorka stawia sobie pytania, dlaczego to powstanie wybuchło, pisze o historiach nie tylko żołnierzy, ale także osób cywilnych. To książka, którą znakomicie się czyta. Czytelnik nie ma wrażenia, że "przekopuje" tysiące dokumentów, bo autorka wyłuskuje z tych dokumentów esencję - mówiła Kinga Michalska.

ZOBACZ WIĘCEJ Kinga Michalska poleca książki >>>

Dlaczego jeszcze, poszukując wiedzy na temat wydarzeń '44 warto zajrzeć właśnie do książki "Warszawa 1944. Tragiczne Powstanie"? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. 

Powstanie Warszawskie - zobacz serwis specjalny

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Kinga Michalska

Data emisji: 30.07.2019

Godzina emisji: 11.42

kd/ac


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dlaczego zapomnieliśmy o kobietach w naszej historii?

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2018 08:00
- Pisząc moją książkę udało mi się trochę zbliżyć do odpowiedzi na pytanie "Dlaczego zapomnieliśmy o kobietach" - przyznaje Anna Kowalczyk. - Wiele przyczyn się na to złożyło. Najbardziej oczywistą jest ta, że znamy historię taką, jakiej nas uczono, wiemy tyle ile nam powiedziano - dodaje. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Moja żona tramwajarka". Opowieść o Henryce Krzywonos-Strycharskiej

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2019 16:52
- Mąż głównej bohaterki pisał opowieść o niej dwa lata. Tu historia prywatna, dla której wielka polityka stanowi wyłącznie tło - mówi Kinga Michalska.
rozwiń zwiń