X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Muzeum Biżuterii Współczesnej. "Złotnicy wychodzą do ludzi"

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2019 12:00
- Współczesna biżuteria to nie tylko złotnictwo, ale także formy tekstylne i polimeryczne. W Muzeum mamy szansę zaprezentować nasze prace i spotkać sie z odbiorcami - opowiada projektantka Małgorzata Chruściel-Waniek.
Audio
  • Muzeum Biżuterii Współczesnej - jakie skarby kryją się na warszawskiej Pradze? (Stacja Kultura/Czwórka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Nejron Photo

Kiedyś złotnicy siedzieli zamknięci w swoich pracowniach i wykonywali swoje zadania. Dziś trzeba wyjść do klienta. Trzeba go edukować Małgorzata Chruściel-Waniek  

Muzeum Biżuterii Współczesnej działa w Centrum Koneser na warszawskiej Pradze. Obecnie można tam oglądać wystawę "Drogocenne podróże", która jest osobistym zapisem z podróży Marii Magdaleny Kwiatkiewicz. - Ekspozycja składa się z dwóch części. Na dziedzińcu Konesera prezentowane są fotografie z wypraw do Azji i Afryki. Druga część to pokaz prywatnej kolekcji artystki. W sumie kilkadziesiąt fantastycznych eksponatów - opowiada gość Czwórki.

Małgorzata Chruściel-Waniek opowiada także o tym, jak wygląda jej pracownia, z jakich etapów składa się proces twórczy i w jakiej kondycji jest dziś rękodzieło artystyczne.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Małgorzata Chruściel-Waniek (projektantka biżuterii)

Data emisji: 5.08.2019

Godzina emisji: 10.30

kul/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Farba znaczy krew. Kobiety o kobietach i malarstwie

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2019 12:03
- Tytuł wystawy "Farba znaczy krew" to przewrotne siegnięcie po tytuł innego utworu kultury - książki byłego myśliwego Zenona Kruczyńskiego - wyjaśnia Natalia Sielewicz, kuratorka ekspozycji w MSN. - Publikacja była pewnego rodzaju comingoutem, opisaniem całego procederu myśliwstwa - dodaje. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

PSOTY - obcy, inny, ekologia i kosmos

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2019 14:29
- Świat dorosłych przekłada się na świat dzieci - mówi Marta Wójcicka, odpowiedzialna za wydarzenie "PSOTY w kosmosie". - Dziś mówi się o ociepleniu klimatu, działaniach ekologicznych. Te same rzeczy dzieją się wokół dzieci - dodaje. 
rozwiń zwiń