X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak się robi wojnę w kinie? "Analogowo, bez efektów specjalnych"

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2019 16:23
20 września na ekrany polskich kin wejdą "Legiony". - Poszło sto wiader pieniędzy w ten film - przyznaje reżyser Dariusz Gajewski. Budżet w wysokości 27 milionów złotych pozwolił stworzyć największą polską produkcję batalistyczną.
Audio
  • Reżyser Dariusz Gajewski o filmie "Legiony" (Stacja Kultura/Czwórka)
Kadr z filmu Legiony, reż. Dariusz Gajewski
Kadr z filmu "Legiony", reż. Dariusz GajewskiFoto: Jacek Piotrowski/Kino Świat/mat. promocyjne

W scenach batalistycznych robi się mało dubli. Jest za mało czasu, by wielokrotnie strzelać, wybuchać i przecinać ludzi szablą Dariusz Gajewski

Spektakularna filmowa realizacja historycznych bitew wymagała perfekcyjnej koordynacji pracy aktorów, statystów, kaskaderów i specjalistów od pirotechniki i iście ułańskiej fantazji. - W najnowszej i przy okazji najdroższej technice zdjęciowej sceny batalistyczne kręci się w analogu nie licząc na efekty specjalne - wyjaśnia twórca filmu. - 99,9 procent tego, co widz zobaczy na ekranie, to są realne wybuchy, realne strzały, realne rany zrobione przez charakteryzatorów na ciałach aktorów 


Kadr z filmu "Legiony", reż. Dariusz Gajewski Kadr z filmu "Legiony", reż. Dariusz Gajewski

Na planie zużyto 400 kg prochu, 400 kg naftalenu, 20 tys. litrów paliwa oraz 2,5 tys. litrów płynu do wytwarzania dymu. Charakteryzatorzy wykorzystali prawie 90 litrów sztucznej krwi, z czego 40 do scenografii na polach bitewnych oraz w scenach ze szpitala polowego. Które sceny wymagały największego poświęcenia? Jak wyglądała praca scenografa na planie "Legionów"? Jaką rolę przy pracy nad "Legionami" odegrali polscy kolekcjonerzy? O tym m.in. w materiale Oli Jasińskiej.

W audycji Damian Sikorski sprawdził także na czym polega udźwiękawianie scen batalistycznych w kinie - POSŁUCHAJ >>>

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Data emisji: 15.08.2019

Godzina emisji: 11.15

kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Król Lew" - powrót legendy w wielkim stylu?

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2019 13:00
Recenzenci filmowi i krytycy są podzieleni. Jedni są zachwyceni nową odsłoną animacji "Król Lew", inni wolą pozostać przy wersji z 1994 roku. Po której stronie stoi Łukasz Muszyński?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premiery filmowe: "Pavarotti", "Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw", "Operacja Bracia"

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2019 14:30
- Nie rozumiem ludzi, którzy nie czekają na kolejne części "Szybkich i wściekłych". Ta najnowsza jest spin-offem, bez Vina Diesla, za to z Jasonem Stathamem i Dwaynem Johnsonem w rolach głównych - opowiada Łukasz Muszyński.
rozwiń zwiń