Fotograf na Ukrainie i "Atlas szczęścia" - co w kulturze?

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2019 10:17
Gościem Kasi Dydo będzie Justyna Mielnikiewicz, a tematem rozmowy - Ukraina oczami fotografa. Porozmawiamy także z Helen Russel o jej "Atlasie szczęścia".
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Free-Photos/Pixabay

W warszawskim Instytucie Fotografii Fort, będzie można obejrzeć wystawę fotografii Justyny Mielnikiewicz. Na ekspozycji "W Ukrainie" zaprezentowanych zostanie kilkadziesiąt zdjęć z projektu "Ukraine runs through it", który wydano w formie książki w końcu 2019 roku. Justyna Mielnikiewicz od lat z wnikliwością dokumentuje życie codzienne w państwach po rozpadzie Związku Radzieckiego. Jej debiutancka książka "Woman with the Monkey" (2015) to zapis piętnastu lat pracy na Kaukazie. Od 2014 roku fotografuje zaś Ukrainę. W studiu Czwórki pojawi się w pierwszej godzinie audycji. 

Po godz. 11.05 zaprosimy na rozmowę o książce "Atlas szczęścia" z jej autorką Helen Russel. 

***

Na audycję "Stacja Kultura" zapraszamy w czwartek (26.12), po godz. 10.05. Program poprowadzi Kasia Dydo.

kd

Czytaj także

"Azyl" Diane Ackerman. Historia Antoniny Żabińskiej

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 16:22
- "Azyl" to historia Antoniny i Jana Żabińskich, szefów warszawskiego zoo w okresie wojennym, którzy dając schronienie żydowskim uciekinierom z getta, uratowali wiele ludzkich istnień - opowiadała Kinga Michalska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy ekologia zmienia przemysł modowy?

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2019 12:58
- Rynek tekstylny, zaraz po przemyśle petrochemicznym jest drugim co do wielkości trucielem. Emisje z tego sektora są większe niż w przemyśle lotniczym. W skali roku to 1,700 miliardów wyprodukowanych sztuk odzieży i 2 miliardy ton odpadów - alarmowała Katarzyna Karpa-Świderek z WWF Polska.
rozwiń zwiń