Polecamy książki: Christelle Dabos "Lustrzanna. Zimowe zaręczyny"

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2020 21:50
Francuski bestseller, który został przetłumaczony na 20 języków doczekał się polskiej wersji. Co kryje pierwsza część sagi fantastyczno-przygodowej autorstwa debiutantki obdarzonej oszałamiającą wyobraźnią?
Audio
  • Kinga Michalska opowiada o sadze "Lustrzanna" (Stacja Kultura/Czwórka)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: fotorince/Shutterstock.com

Okładka książki Okładka książki

- Saga "Lustrzanna" opiera się na historii 17-letniej Ofelii, która mieszka na arce zwanej Animą. W tym wyjątkowym miejscu ożywione przedmioty zaludniają rzeczywistość, a mieszkańcy arki potrafią z nimi rozmawiać - opowiada Kinga Michalska. 

Spokojne życie, które Ofelia wiedzie na rodzimej arce zmienia się, gdy zostaje zaręczona z tajemniczym mężczyzną należącym do potężnego klanu Smoków - Thornem. Dziewczyna musi na zawsze opuścić rodzinę i podążyć za narzeczonym do Niebiasta - dryfującej w powietrzu stolicy, zwanej Biegunem. - Tam wkracza do świata dworskich intryg. Do miejsca, które francuscy krytycy porównują do Wersalu w steampunkowej wersji - mówi gość Czwórki.

ZOBACZ WIĘCEJ Kinga Michalska poleca książki >>>

Christelle Dabos pochodzi z Lazurowego Wybrzeża, wychowywała się w muzycznej rodzinie i od dziecka odznaczała się ponadprzeciętną wyobraźnią. Zawsze chciała pracować z książkami, kiedy jednak choroba nowotworowa pokrzyżowała jej plany, pisanie stało się jej odskocznią w trudnej, szpitalnej codzienności. Za swój literacki debiut otrzymała nagrodę w konkursie na debiutancką powieść dla młodzieży zorganizowanym we Francji przez wydawnictwo Gallimard Jeunesse oraz Nagrodę Grand Prix de l'Imaginaire w 2016 roku. Na swoim koncie jak dotąd ma cztery części sagi "Lustrzanna".  

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Kinga Michalska

Data emisji: 28.01.2020

Godzina emisji: 11.40

kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak