Kasia Łaska: w Dolby Theatre nie ma miejsca na pomyłki

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2020 18:48
Występy muzyczne na ceremonii rozdania Oscarów są jednymi z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń. Nie bez przyczyny, bo na tej scenie od lat pojawiały się największe gwiazdy. W tym roku pojawiła się na nich także polska wokalistka Katarzyna Łaska.
Audio
  • Polska Elsa na czerwonym dywanie. Kasia Łaska o swoim występie w Hollywood (Stacja kultura/Czwórka)
Katarzyna Łaska
Katarzyna ŁaskaFoto: Damian Sikorski/Czwórka

Z desek polskich teatrów muzycznych do Hollywood

Polska artystka, Katarzyna Łaska miała okazję wystąpić na gali obok Idiny Menzel i ośmiu innych wokalistek z całego świata, które wspólnie wykonały nominowany w kategorii najlepsza piosenka utwór "Into the Unknown".

Kasia jest aktorką musicalową i wokalistką, zajmuje się też dubbingiem. Współpracuje z Teatrem Roma i Teatrem Komedii, w przeszłości współpracowała z Johnem Lordem, wokalistą zespołu Deep Purple, dziś może się poszczycić także występem w Hollywood przed największymi gwiazdami międzynarodowego kina. W rozmowie z Damianem Sikorskim opowiadała, jak wygląda oscarowa gala od kulis. - Budynek Dolby to teatr, a więc moje naturalne środowisko. Przytłaczać mogli za to goście i strona organizacyjna wydarzenia. Na przykład to, że każdy członek obsługi ma na sobie garnitur - mówiła artystka. 

Dolby Theatre - "tu nie było miejsca na pomyłki"

- Międzynarodowe Elsy (postać, której użyczały głosu wokalistki - przyp. red.) były cudowne. Wspierałyśmy się nawzajem, bo skala przedsięwzięcia dla niektórych mogła być naprawdę przytłaczająca. - A wszystko, jak mówiła, było doskonale dopracowane. - Na podłodze mieliśmy rozrysowaną całą topografię sceny. Dokładnie widzieliśmy, kto gdzie ma stać, a próby odbywały się od piątku rano, do późnego popołudnia. Organizatorzy byli doskonale przygotowani. Tu nie było miejsca na pomyłkę - opowiadała. 

Próby choreograficzne nadzorował Bobby Lopez, autor muzyki do takich animacji jak "Kraina Lodu", "Coco" i musicali ("The Book of Mormon"). Katarzyna Łaska zdradziła także w Czwórce m.in. to, ile czasu wokalistki miały na przygotowanie występu i opowiadała, jak ona sama go wspomina.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Anna Hardej

Gość: Kasia Łaska (wokalistka)

Data emisji: 19.02.2020

Godzina emisji: 11.15

ac/kd

Czytaj także

David Bowie - jego legenda nie przemija

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2019 15:20
8 stycznia 1947 roku przyszedł na świat David Bowie. Z okazji 72. rocznicy jego urodzin premierę ma aplikacja na urządzenia mobilne, która umożliwia zobaczenie wystawy "David Bowie Is". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mateusz Król: chwytów uczyłem się z płyt koncertowych Dave'a Matthewsa

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2019 18:05
- Kiedy miałem czternaście lat poznałem zespół, który nazywa się Dave Matthews Band. Wtedy oszalałem na jego punkcie i ta fascynacja trwa do dziś - mówił aktor i muzyk Mateusz Król. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wodecki Twist Festival. Trzy trąbki i wspaniałe głosy

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2019 13:00
- Za tym projektem stoją: wspaniała muzyka, pozytywna energia i mój Tata - opowiada Katarzyna Wodecka, pomysłodawczyni i dyrektorka artystyczna Wodecki Twist Festival.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Beethoven nie jest modny, czyli muzyczne awantury wg Marianny Oklejak

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2019 15:50
- Jestem synestetykiem. Dźwięki widzę w kolorach, kształtach i układach przestrzennych. Postanowiłam to wykorzystać tworząc graficzną historię muzyki - opowiada Marianna Oklejak, autorka albumu "No to gramy! Muzyczna awantura od Little Richarda do Björk". 
rozwiń zwiń