Polecamy książki. "Ciężar pianina" Chris Cander

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2020 14:50
Powieść amerykańskiej pisarki Chris Cander "Ciężar pianina" to historia o dwóch kobietach i pianinie, które - choć one same nigdy się nie spotkały - związało trwałymi więzami ich losy.
Audio
  • Kinga Michalska poleca książkę "Ciężar pianina" Chris Cander (Stacja Kultura/Czwórka)
Okł. książki
Okł. książki Foto: mat. pras.

małe kobietki 1200.jpg
Polecamy książki. Louisa May Alcott i "Małe kobietki"

To opowieść o rodzinie, samotności, i o trudnych relacjach. Ale także kobietach, które żyją w bardzo różnych czasach i historii widzianej ich oczami. - Zaczyna się w 1962 roku w ZSRR, gdzie 8-letnia Katia po raz pierwszy słyszy graną na pianinie melodię. Od tego czasu dziewczynka nie może uwolnić się od myśli, że kiedyś sama będzie tak grać. Wiąże więc swoje życie z muzyką, ale kiedy wyprowadza się, jako dorosła osoba do USA, swoje pianino musi pozostawić w ojczyźnie – opowiadała Kinga Michalska. - W 2012 roku 26-letnia Amerykanka Clara, z zawodu mechanik samochodowy, otrzymuje pianino. Z powodu przeprowadzki musi je sprzedać, ale natychmiast tego żałuje. Gdy nawiązuje kontakt z nabywcą, zaczyna się interesować historią tego instrumentu.  

 ZOBACZ WIĘCEJ Kinga Michalska poleca książki >>>

Autorka książki, Chris Cander przez lata odnosiła sukcesy świecie sportu, zwłaszcza w sztukach walki. Dziś prowadzi kursy samoobrony dla kobiet. Ale pisze też filmowe scenariusze, jest wykładowcą w szkole dla przyszłych pisarzy. Dlatego jeszcze warto zajrzeć do tej książki?

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Kinga Michalska

Data emisji: 25.02.2020

Godzina emisji: 11.16

kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak