"Zostań w domu" i słuchaj koncertu! - retransmisja ze sceny Czwórki

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2020 15:51
W piątek po godz. 19.00, w drugiej godzinie audycji "Będzie Głośno" zapraszamy na retransmisję koncertu zespołu Sonbird, który zagrał na scenie Czwórki w 2018 roku. A to nie wszystko, co dla Was przygotowaliśmy: porozmawiamy z Magdą Rutą i zespołem Chłopaki, a rano sprawdzaliśmy, czy da się pokonać sportowe dystanse... w sandałach.
Sonbird u Damiana Sikorskiego
Sonbird u Damiana SikorskiegoFoto: Karina Terzoni/Czwórka

mery spolsky 1200.JPG
Lektury 2.0. Mery Spolsky, Bolesław Prus i pandemia

W "Najlepszym Dniu Tygodnia" po godz. 7.00 sprawdzaliśmy, co słychać w świecie ptaków. Może się wydawać, że kukułki to wyrodne matki, ponieważ podrzucają innym ptakom swoje jaja. Ale to jest ich skuteczna metoda na przetrwanie. Kukułki, które z wyglądu przypominają ptaki drapieżne, będą naszymi bohaterkami w piątkowy poranek. Ponadto na naszych talerzach pojawi się groszek, sprawdzimy przepisy na najciekawsze dania na bazie tego warzywa. Spojrzymy na mapy pogodowe, zajrzymy do świata kultury online i sportu. W Kąciku literackim wysłuchamy "Abecadła" - interpretacji wiersza Juliana Tuwima w wykonaniu Vienia, a już po godz. 8.35 - kolejna część książki Pawła Sołtysa, czyli Pablopavo pt. „Mikrotyki”. Czyta Olaf Lubaszenko.

Po godz. 9.00 w audycji "Rozbiegani" razem z Kariną Terzoni sprawdziliśmy, na czym polega bieg naturalny, o którym opowie założyciel grupy  Monk Sandals Team Aleksander Łężniak. W cyklu Czwórka wspiera maturzystów: wstaliśmy na moment od komputera i rozciągaliśmy mięśnie, które pomogą nam przy bieganiu, ale także odciążą nasze ciało i kręgosłup od długich godzin spędzanych przed biurkiem. Opowiadał o tym Marcin Suski trener, zawodowy biegacz i autor bloga lepiejbiegac.pl.

O godz. 10.45 - "333 POPKULTOWE RZECZY... LATA 90." - fragmenty swojej książki przeczyta w Czwórce Bartek Koziczyński: dziennikarz muzyczny, autor piątkowej audycji Rock Blok, autor książek o tematyce muzycznej, kulturalnej i społecznej.

O 15.40 - zapraszamy do wysłuchania 12. odcinka radiopowieści Witolda Gombrowicza "Ferdydurke" w adaptacji Anny Borkowskiej, reżyserii Waldemara Modestowicza, w wykonaniu m.in. Jarosława Gajewskiego, Wiesława Michnikowskiego, Włodzimierza Pressa, Sławomira Packa, Wojciecha Malajkata, Piotra Adamczyka.

W pierwszej godzinie audycji "Będzie głośno" po godz. 18.00 rozmowa z zespołem "Chłopaki" z Poznania tworzący muzykę pop bazującą na muzyce funk, soul, jazz. Powstały z inicjatywy Maurycego Olszlegiera oraz Mikołaja Reszelskiego. W marcu 2020 roku wydali pierwszy singiel pt. "Mango", który przypadł do gustu nie tylko im mamom ;). Lubią określać się jako chłopaki. W wolnym czasie szukają inspiracji do tworzenia kolejnych piosenek pop.

Po godzinie 19.00 pod hasłem #zostanwdomu i słuchaj koncertu! - retransmisja koncertu zespołu Sonbird, który odbył się w studiu Czwórki 12 stycznia 2018 roku. Sonbird to czterech młodych chłopaków z Żywca grających współczesnego indie rocka . Są zwycięzcami Festiwalu Supportów 2017, gdzie głosami jury oraz dzięki wsparciu publiczności zdobyli kontrakt sponsorski na nagranie swojej debiutanckiej płyty.

Wystąpili m.in na Męskim Graniu, Open'er Festivalu, OFF Festivalu, Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, Kraków Live Music Festival, Enea Spring Break Festival, Czad Festiwal, Slot Art Festival, a także u boku Wolf Alice, happysad, LemOn, Organka, Fisz Emade Tworzywo, Darii Zawiałow, Myslovitz, czy Kasi Kowalskiej. Jesienią 2017 roku, wystąpili w programie Telewizji Polskiej "Hybrydy Zderzenia" z gościnnym udziałem Grażyny Łobaszewskiej i Stanisława Sojki. Ostatni singiel "Niepoważny" zanotował już niemal milion odtworzeń na YouTube, zbierając przy tym masę pozytywnych komentarzy.

Zostańcie z nami do godz. 22.00, bo w audycji "Rock Blok" Bartka Koziczyńskiego m.in. rozmowa z Magdą Rutą o jej debiutanckiej płycie : "Nie wiem, czy będę".

ac/kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polecamy książki i seriale. Do których warto zajrzeć?

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2019 12:21
W programie zagoszczą m.in. Łukasz Muszyński i Kinga Michalska. Będziemy polecać seriale, które warto obejrzeć i książki, po które trzeba sięgnąć. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy ekologia zmienia przemysł modowy?

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2019 12:58
- Rynek tekstylny, zaraz po przemyśle petrochemicznym jest drugim co do wielkości trucielem. Emisje z tego sektora są większe niż w przemyśle lotniczym. W skali roku to 1,700 miliardów wyprodukowanych sztuk odzieży i 2 miliardy ton odpadów - alarmowała Katarzyna Karpa-Świderek z WWF Polska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezes PR w rocznicę katastrofy smoleńskiej: warto przypominać dorobek tych, którzy odeszli

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2020 12:08
- Ta rocznica jest wyjątkowa, inna niż poprzednie, ale na pewno w warstwie symbolicznej, emocjonalnej, patriotycznej, to dzień bardzo, bardzo ważny - tłumaczyła w rozmowie z Czwórką Agnieszka Kamińska, prezes zarządu i redaktor naczelna Polskiego Radia.
rozwiń zwiń