Short Waves online. Najpierw Ninateka, potem festiwal w Poznaniu

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2020 18:00
Miał się odbyć w marcu, został przeniesiony na sierpień. Zanim jednak Short Waves Festiwal wystartuje w letniej odsłonie, mamy szansę wziąć udział w wirtualnym konkursie filmowym dla widzów z całego świata.
Audio
  • Short Waves w Ninatece.pl. - szczegóły festiwalu (Stacja Kultura/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Sunny studio/shutterstock

W programie prawdziwa różnorodność krótkiej formy filmowej: animacja, dokument, fabuła, eksperyment i teledysk. Zobaczymy filmy, które miały mieć swoją premierę na Short Waves Festival 2020 oraz najlepsze produkcje z ostatnich lat. Zagłębmy się w hip-hopowe podróże po polskich osiedlach, sprawdźmy jak działa ludzka świadomość, zajrzyjmy do alternatywnej rzeczywistości bez mężczyzn i poznajmy Olafa, który odkryje przed nami centrum świata. 

Konkurs krótkich metraży Short Waves Online będzie dostępny na portalu Ninateka.pl bezpłatnie od 20 do 25 maja 2020, natomiast tegoroczna odsłona Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych odbędzie się w dniach 18-23 sierpnia 2020 roku w Poznaniu pod hasłem #fixingthefuture. - Temat przewodni wymyśliliśmy rok temu. Wówczas wiązaliśmy je przede wszystkim z kryzysem klimatycznym, dziś stanowi komentarz do otaczającej nasz rzeczywistości. W nowej sytuacji każdy z nas musi jeszcze raz zdefiniować to, co rozumie pod hasłem "naprawiamy świat". I mamy nadzieję, że filmy, które pokażemy na festiwalu, będą do tego dobrym bodźcem - mówi szefowa festiwalu, Emilia Mazik.   

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Emilia Mazik (dyrektor festiwalu)

Data emisji: 18.05.2020

Godzina emisji: 10:15

kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka FILM festiwal filmowy
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Short Waves Festival - historie z życia i eksperymenty z formą

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2019 16:52
W Poznaniu po raz 11. odbędzie się kolejna odsłona Short Waves Festival. W drugiej połowie marca stolica Wielkopolski stanie się domem kina krótkometrażowego z całego świata. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Kairze. "To były filmowe petardy"

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2019 14:41
W Kairze zakończył się Międzynarodowy Festiwal Filmowy. To wydarzenie ważne także dla polskich filmowców, którzy chętnie prezentują za granicą swoje obrazy. - Polskie kino dociera wszędzie, jesteśmy dostrzegani na świecie i jesteśmy w świetnej kondycji artystycznej - mówił Artur Zaborski, krytyk filmowy.   
rozwiń zwiń