Od Krakowa do Sydney - jak buduje się na świecie?

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2020 14:53
W audycji sprawdzimy, dokąd warto udać się, będąc w Krakowie, powiemy także, jak buduje się domy w Australii, gdzie architektura uzależniona jest m.in. o pogody. 
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock/Jacob Lund

W kolejnym odcinku cyklu "Kraków na lato" po godz. 10.15 przyjrzymy się temu, co kulturalnego i artystycznego dzieje się w Krakowie w ramach akcji "Bądź turystą w swoim mieście". Jakie koncerty(również w formie online) czekają na mieszkańców miasta? Do jakich miejsc organizowane będą kolejne bezpłatne spacery z przewodnikiem? Gdzie pójść, by najlepiej poznać Kraków? O tym wszystkim - w kolejnym odcinku wakacyjnego cyklu Kraków Na Lato. Będziemy zwiedzać miasto królów i sprawimy, że każdy słuchacz będzie chciał choć raz odwiedzić je w tegoroczne wakacje.

ZOBACZ WIĘCEJ Podróże z Czwórką >>>

Sprawdzimy także, jak mieszka się poza Polską. W cyklu "Dookoła świata szlakiem mieszkań" po godz. 10.30 ruszymy do Australii. To kraj, który ma aż 8 stref klimatycznych, pogoda jest więc tutaj bardzo różna i to właśnie do niej dostosowuje się budownictwo. Tam, gdzie dochodzi do częstych powodzi, domy ustawione są na tzw. kurzej nóżce, a tam gdzie jest chłodniej buduje się je z cegieł, inne z kolei są już drewniane. 

Zaprosimy także na dawkę literatury: książkę "7 sióstr" czytają: Małgorzata Lewińska, Katarzyna Tatarak, Aleksandra Zawadzka

O godz. 11.00 powiemy o projekcie "Jak widać" - nabór dla debiutujących kobiet-fotografów. Jeśli jesteś kobietą i debiutujesz w temacie fotografii, a chcesz rozwijać swoje umiejętności pod okiem doświadczonych artystów - podpowiemy jak to zrobić. 

Po godz. 11.40 jak co tydzień Kinga Michalska poleca książki - tym razem powieść jednego z najważniejszych współczesnych pisarzy hiszpańskich. "Walka kotów' to książka nagrodzona Premio Planeta, najważniejszą nagroda literacka w Hiszpanii.

***

Na audycję "Stacja Kultura" zapraszamy we wtorek (14.07) po godz. 10.05. Program poprowadzi Kasia Dydo

kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Podróżniczka: najważniejsze są podróże w głąb siebie

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2020 12:45
Zofia Lenczewska-Samotyj to miłośniczka podróży i fotografii. Mimo że przeprowadzała się dwadzieścia razy, wciąż szuka swojego miejsca na Ziemi. Mieszkała już w Anglii, na Gran Canarii i wyspie Reunion na Oceanie Indyjskim. Teraz wylądowała na Podlasiu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sobremesa. Hiszpańska chwila na złapanie oddechu

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2020 10:00
Dlaczego Hiszpanie większość życia spędzają w barach? Co wspólnego z Krajem Basków ma "Gra o tron"? Na te pytania w książce "Sobremesa. Spotkajmy się w Hiszpanii" próbuje odpowiedzieć jej autor - Mikołaj Buczak.
rozwiń zwiń