Śląsk na wakacje i literatura według Arka Kłusowskiego - co słychać w kulturze

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2020 12:19
W podróż przez Śląsk zabierze nas krytyk filmowy Maciej Kędziora, zajrzymy także do Lublina i sprawdzimy, co latem czyta Arek Kłusowski. 
Arek Kłusowski
Arek Kłusowski Foto: Damian Sikorski/Czwórka

W ramach cyklu "Śląsk na wakacje" gościem będzie Maciej Kędziora, krytyk filmowy, student katowickiej filmówki. Będziemy polecać miejsca i trasy na kulturalne spacery. Zajrzymy także do Lublina na Centralny Plac Zabawa. To cykl wydarzeń, a także miejsce warsztatów, koncertów, spotkań, spektakli, animacji i eksperymentów, które przyciąga ludzi wyjątkową atmosferą. Wszystko oczywiście pod patronatem Czwórki. 

W tej godzinie audycji także nowa książka w Czwórce. Powieść "Genialna przyjaciółka" Eleny Ferrante, czyta Laura Breszka.

W drugiej części programu o młodym kinie koreańskim opowie Marcin Krasnowolski, filmoznawca, specjalizujący się w kinie azjatyckim. Powiemy m.in. o filmie "Maggie".

Po godz. 11.30 w cyklu "Biblioteka muzyka" Damian Sikorski porozmawia tym razem z piosenkarzem i kompozytorem Arkiem Kłusowskim. Co artysta planuje przeczytać tego lata? Wśród propozycji artysty znajdzie się książka "Respect. Życie Arethy Franklin". Monumentalna, nieocenzurowana biografia stworzona przez jednego z najbardziej znanych biografów świata muzyki. David Ritz przygotowywał się do napisana tej książki niemal czterdzieści lat. Prowadził długie rozmowy z gwiazdą, jej rodzeństwem i współpracownikami. 

***

Na audycję "Stacja Kultura" zapraszamy w poniedziałek (03.08) po godz. 10.05. Program poprowadzi Michał Piwowarek.

kd

Zobacz więcej na temat: Czwórka literatura
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polecamy książki i seriale. Do których warto zajrzeć?

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2019 12:21
W programie zagoszczą m.in. Łukasz Muszyński i Kinga Michalska. Będziemy polecać seriale, które warto obejrzeć i książki, po które trzeba sięgnąć. 
rozwiń zwiń