Roślinny boom. Kwiaty, swap, plakaty w Krzywym Kominie

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2020 14:48
W wyjątkowym miejscu, na wrocławskim Nadodrzu odbędzie się wyjątkowa impreza, Festiwal Roślin. To wydarzenie dla miłośników przyrody, designu, zieleni i dobrego humoru. 
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shuttestock/PH888

kwiaciarnia_1200.jpg
Floryści to artyści od kwiatów. Mistrz zrobi nawet bukiet z dmuchawców

Festiwal odbędzie się 3 października we Wrocławiu - dokładnie w Krzywym Kominie. - To cudowna miejscówka na Nadodrzu. Tam na co dzień zajmujemy się rzemiosłem, designem, projektowaniem. Uczymy się sami od siebie tego, że tworzyć może każdy, że w każdym z nas drzemie coś niezwykłego i niesamowitego - mówi Wioletta Król, organizatorka festiwalu. - Krzywy Komin powstał dlatego, że ktoś wpadł na genialny pomysł, że warto nie niszczyć, a tworzyć. Zrewitalizowany został stary obiekt, który pierwotnie miał być wyburzony, w efekcie powstało miejsce twórcze i kreatywne - dodaje. 

Posłuchaj
09:19 czwórka stacja kultura 24.09.2020 festiwal roślin.mp3 O Festiwalu roślin we Wrocławiu opowiada Wioletta Król, organizatorka imprezy (Stacja Kultura/Czwórka)

Wioletta Król zwraca uwagę, że samo Nadodrze to miejsce wyjątkowe, w którym działa wielu społeczników, wiele organizacji, w którym mieszka wiele osób, które kochają naturę. - Oni wszyscy chcą, by osiedle się zazieleniło. My zainspirowania tą ideą sami sadzimy, ale też postanowiliśmy zaprosić wszystkich do nas - mówi gość Kasi Dydo. - Zapraszamy więc ogrodników, zwykłych nas, którzy zajmują się roślinami w swoich domach i ogrodach. Będzie szansa wymienić się roślinami, porozmawiać o tych roślinach - dodaje. 


Posłuchaj:


Na festiwalu na pewno będzie coś dla tych, którzy już ulegli nałogowi wszystkiego, co zielone i chcą tego coraz więcej. - Zapraszamy też takich, których talent do roślin się nie ima. Będzie można zrobić np. ogrody w szkle na naszych warsztatach "las w słoiku" - poleca. 

Ciekawą propozycją jest też roślinny swap, czyli wymiana roślin doniczkowych, szczepek, kwiatów. Można przynieść to, czego w domu mamy w nadmiarze i wymienić na inną ciekawą sadzonkę. 

Wszelkim roślinnym wydarzeniom towarzyszyć też będzie wystawa plakatów roślinnych - w rolach głównych zobaczymy: kwiaty, drzewa, roślinne inspiracje. Wioletta Król podkreśla, że będą to głównie dzieła stworzone przez artystów związanych z Krzywym Kominem. 


***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Wioletta Król (organizatorka wydarzenia)

Data emisji: 24.09.2020

Godzina emisji: 10.15

pj

Czytaj także

Książka, która powstała z miłości do piękna roślin

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2018 13:16
"O roślinach" to nowy album, w którym floryści Radosław Berendt i Łukasz Marcinkowski opowiadają o domowej uprawie roślin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zieloni zjadacze tlenu. Gdy kwiaty nie dają spać

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2020 14:25
Panuje teoria, że w mieszkaniu powinniśmy mieć rośliny, bo są dla nas dobre, potrafią poprawić nastrój, oczyścić powietrze, ale nocą, to one kradną nam tlen. 
rozwiń zwiń