Moda, literatura i transformacja po polsku - co słychać w kulturze?

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2020 11:38
Zaprosimy m.in. na wystawę "Równorodność. Kolekcja Tomasza Armady", a wraz z Kingą Michalską zajrzymy do ciekawych książek. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com/Reinhardi

Program rozpoczniemy od zaproszenia na wystawę kolekcji projektanta mody Tomasza Armady. "Kim są współcześni Polacy? Kim jesteśMY po 30 latach transformacji? (...) Milenialsi versus boomerzy. Inteligencja versus Beneficjenci 500+... i wiele więcej. Inspiracją dla jej twórców jest też napięcie pomiędzy kulturą wysoką i niską, miejską i ludową. Na wystawie przedstawimy Wam 13 "typów" - figur, jak w dawnych podręcznikach etnografii. To nie żywe osoby, ale awatary. Zlepione z medialnych wizerunków wytworzonych przez tabloidy, inteligenckie tygodniki, liberalne dzienniki i populistyczne brukowce" - piszą o niej organizatorzy. 

Po godz. 10.30 zaprosimy na radiopowieść w Czwórce, będzie to kolejna odsłona "Idioty" Fiodora Dostojewskiego. 

Posłuchaj także:


W cyklu "Dookoła świata szlakiem mieszkań" sprawdzamy, jak mieszkają ludzie na świecie. Tym razem wybierzemy się do Brazylii. Mówi się, że to jedno z najbardziej niebezpiecznych państw na świecie, mimo to na zamieszkanie tam decydują się nawet Polacy. Brazylia to zdecydowanie kraj różnic społecznych. W większości ludzie żyją w ogromnej biedzie, a ich domy - z najtańszych materiałów znajdują się w tzw. fawelach, czyli wyjątkowo biednych dzielnicach. Przyjrzymy się im, ale sprawdzimy też inne dzielnice, w którym żyje się na wyższym poziomie.

Czytaj także:


W drugiej godzinie audycji powiemy, czym są Lekcje Sztuki, które gościły dotychczas w przestrzeniach dla kultury we Wrocławiu, ale i na Dolnym Śląsku. W związku z sytuacją epidemiczną spotkania przeniosły się do sieci i dostępne są do każdego.

Jak co tydzień po godz. 11.40 książki, do których warto zajrzeć polecać będzie Kinga Michalska. Tym razem powiemy o książce znanego brytyjskiego pisarza Kena Folletta, autora bestsellerowych thrillerów i powieści historycznych. "Niech stanie się światłość" to epicka opowieść osadzona w Anglii u zarania nowej epoki: średniowiecza. W burzliwych czasach najazdów wikingów i wewnętrznych konfliktów splatają się losy trojga bohaterów: zdolnego szkutnika, młodej kobiety i mnicha-naukowca.

***

Na audycję "Stacja Kultura" zapraszamy we wtorek (27.11). Program poprowadzi Kasia Dydo. 

kd

Zobacz więcej na temat: Czwórka literatura moda
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polecamy książki i seriale. Do których warto zajrzeć?

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2019 12:21
W programie zagoszczą m.in. Łukasz Muszyński i Kinga Michalska. Będziemy polecać seriale, które warto obejrzeć i książki, po które trzeba sięgnąć. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy ekologia zmienia przemysł modowy?

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2019 12:58
- Rynek tekstylny, zaraz po przemyśle petrochemicznym jest drugim co do wielkości trucielem. Emisje z tego sektora są większe niż w przemyśle lotniczym. W skali roku to 1,700 miliardów wyprodukowanych sztuk odzieży i 2 miliardy ton odpadów - alarmowała Katarzyna Karpa-Świderek z WWF Polska.
rozwiń zwiń