Hania Rani: będzie filmowy suplement do albumu "Home"

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2020 15:30
Smyczki, fortepian, głos i elektronika w rękach, a właściwie w wyobraźni, tej artystki działają jak broń masowego rażenia. Będzie można przekonać się o tym 26 listopada 2020 roku na koncercie Hani Rani zarejestrowanym w NOSPR w Katowicach. Artystka zapowiada też... film.
Hania Rani
Hania RaniFoto: Marta Kacprzak

Dom jest tam, gdzie to możliwe

Jak dotąd Hania Rani opublikowała dwa solowe albumy, "Esja" z kwietnia 2019 roku oraz najnowszy "Home" z maja 2020 roku. - W pandemii musiałam zredefiniować pojęcie "dom". Pierwszą część lockdownu spędziłam w rodzinnym Gdańsku, teraz znów mieszkam w Warszawie. A dom mam tam... gdzie jest to w tej chwili możliwe - śmieje się rozmówczyni Kasi Dydo.  

Posłuchaj
13:00 [CZWORKA]Stacja Kultura 17 listopad 2020 hania rani.mp3 Hania Rani zaprasza na wyjątkowy koncert online (Stacja Kultura/Czwórka) 

Wraz z przyjaciółmy robimy film połączony z płytą "Home". Pokażemy w nim, gdzie zaczyna się muzyka, a te początki sięgają znaczniej dalej niż do studia nagrań Hania Rani

Kręcimy film

Hania Rani musiała przełożyć w czasie zaplanowane na ten rok koncerty, nie zrobiła sobie przerwy od muzyki. - W trakcie trasy trudno się tworzy, więc teraz na dobre wróciłam do komponowania i z pełnym oddaniem poświęciłam się pracy, która jest początkiem wszystkich moich albumów. - opowiada artystka. - Ale nie zaniedbałam podróży. Szczerze mówiąc, ich skala nigdy nie miała dla mnie większego znaczenia, cieszy mnie nawet wyprawa gdzieś pod Warszawę. Pomyślałam nawet, że to dobry czas, żeby stworzyć muzyczno-filmowy dziennik podróży w ciekawe akustycznie miejsca i nadać mu dłuższą formę niż czas trwania teledysku. I powiem to po raz pierwszy oficjalnie - prace nad tym projektem toczą się!

Hania Rani — 'Home' (Official Video) [Gondwana Records] / Godwana Records

"Home" po raz pierwszy

Zanim jednak film będzie gotowy, Hanię Rani zaprasza na wyjątkowy koncert. - To jedyny zapis mojego występu z zespołem - opowiada. - Odbył się on w Katowicach w sali koncertowej NOSPR w ramach tegorocznej odsłony festiwalu Nowa Muzyka. To był też pierwszy raz, kiedy wykonaliśmy utwory z płyty "Home" z wszystkimi instrumentami. Samo nagranie zaś wzbogacone jest także o zakulisowe przygotowania i nasze pokoncertowe refleksje - dodaje artystka.

#3 Artyści TNMK: Hania Rani / festiwalnowamuzyka

Koncert Hania Rani and Band będzie można obejrzeć online 26 listopada 2020 roku. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Hania Rani (pianistka, kompozytorka, wokalistka)

Data emisji: 17.11.2020

Godzina emisji: 11.15

kulTen artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Miłość i anarchia" oraz "Branża". Serialowe polecenia od Kai Klimek

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2020 13:50
Szwedzka reżyserka i scenarzystka Lisa Langseth oraz twórczyni serialu Dziewczyny Lena Dunham przychodzą z odsieczą w jesienne wieczory. Ich seriale "Miłość i anarchia" oraz "Branża" to - zdaniem krytyczki Kai Klimek - jedne z ciekawszych listopadowych premier.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dagadana z multimedialnym projektem "Ferment"

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2020 15:51
Polsko-ukraińska formacja Dagadana, tworząca muzykę z pogranicza jazzu, elektroniki i world music wydała właśnie "Ferment" - projekt w eksperymentalnej formule, który prezentuje serię artystycznych wideo i EP-kę.
rozwiń zwiń