Polecamy książki. "Ostrze" Belindy Bauer

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2021 11:00
- "Ostrze" to thriller psychologiczny, ale to opowieść nie tylko o zbrodni i policyjnym śledztwie. Ważne i świetnie nakreślone są tu także wątki społeczne, a także tło psychologiczne bohaterów - mówiła w Czwórce Kinga Michalska. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay.com

murakami PAP 663.jpg
Haruki Murakami. "Pisarz, który tworzy bohaterów uniwersalnych"

- Zanim Belinda Bauer zaczęła swoją przygodę z pisarstwem przez kilka lat była reporterem sądowym, i to doświadczenie bardzo jej się przydało w późniejszej karierze. Już jej debiutancka powieść "Szczątki" została uznana przez krytyków za znakomite "literackie przetworzenie, które ma swoje źródła w rzeczywistości" - opowiadała Kinga Michalska. - Jak przyznaje sama autorka w wywiadach, jej zdaniem w książce nie chodzi o to, jak przebiega śledztwo, ale o samą podróż emocjonalną czytelnika - mówiła gość Czwórki. 

Posłuchaj
06:13 Czwórka/Stacja Kultura 26.01.2021.mp3 Kinga Michalska opowiada o książce "Ostrze" Belindy Bauer (Stacja Kultura/Czwórka) 

Książka "Ostrze" była nominowana m.in. do nagrody National Book Awards. To historia zbrodni i zemsty, oparta na faktach. - W 1988 roku młoda mężatka została zamordowała na skraju drogi. Zostawiła dwoje dzieci w zepsutym aucie i poszła szukać pomocy. Za tę zbrodnię aresztowano podejrzanego, ale okazało się, że trop był błędny. Do tej pory nie rozwiązano tej sprawy - opowiadała Kinga Michalska. - Autorka zmienia nieco tę historię: mamy zepsuty samochód, autostradę i trójkę dzieci, które czekają na powrót matki. Po godzinie dzieci idą jej szukać i poznają dramatyczną prawdę - mówiła gość Czwórki. 


czytanie książka 1200 free
Historia Audrey Hepburn czy opowieści o duchach?

Czytaj także:

Jak podkreślała, cennym elementem powieści brytyjskiej pisarki i dziennikarki jest zwracanie uwagi na problemy społeczne. - Jeden z bohaterów, nastoletni syn kobiety, musi radzić sobie po jej odejściu, więc okrada domy. Ma jednak poczucie winy, a jednocześnie wie, że jest odpowiedzialny za siostry. Powieść pokazuje też, w jaki sposób znieczulica społeczna wpływa na historię rodziny po tej zbrodni - opowiadała Kinga Michalska. 

Czytaj także:

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Kinga Michalska

Data emisji: 26.01.2020

Godzina emisji: 11.35

kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Azyl" Diane Ackerman. Historia Antoniny Żabińskiej

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 16:22
- "Azyl" to historia Antoniny i Jana Żabińskich, szefów warszawskiego zoo w okresie wojennym, którzy dając schronienie żydowskim uciekinierom z getta, uratowali wiele ludzkich istnień - opowiadała Kinga Michalska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polecamy książki: Etgar Keret - "Usterka na skraju galaktyki"

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2020 13:47
"Usterka na skraju galaktyki" to najnowszy zbiór opowiadań znanego izraelskiego pisarza Etgara Kereta, zwanego mistrzem krótkiej formy. 
rozwiń zwiń