Literatura i festiwale filmowy - co słychać w kulturze?

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2021 13:50
Zaprosimy na kolejną odsłonę "Radiopowieści w Czwórce", sprawdzimy, co słychać w kulturalnym internecie i zajrzymy na festiwal filmów dokumentalnych.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay.com/Mysticsartdesign

Zachęta1200.jpg
Zachęta wie. Ogłasza program na 2021 rok i z nadzieją czeka na widzów

Program rozpoczniemy od zajrzenia do świata seriali i sprawdzenia, co warto obejrzeć. Zaprosimy także na kolejną odsłonę "Radiopowieści w Czwórce". Fragmenty wybranych opowiadań Brunona Schulza - "Sklepy cynamonowe", "Ulica Krokodyli", "Karakony", "Wichura" - czyta Jędrzej Hycnar. POSŁUCHAJ >>>


Po godz. 11.05. tematem audycji będą "Herstorie na Dzień Kobiet w Ninatece". Gościem Czwórki będzie Weronika Adamowska, współorganizatorka tego wydarzenia oraz festiwalu HER Docs. To w sumie 5 dni i 8 polskich premier online filmów dokumentalnych - stworzonych przez kobiety i o kobietach. Wszystkie tytuły dostępne będą za darmo w sieci.

Czytaj także:

Po godz. 11.40 w cotygodniowym cyklu "Instakultura" zajrzymy na profil instagramowy Nicka Biltona, amerykańskiego dziennikarza współpracującego m.in. z "Vanity Fair" oraz reżysera produkcji HBO "Fake Famous". Właśnie postanowił przeprowadzić eksperyment społeczny oraz sprawdzić, czy uda im się zamienić trzy przypadkowe osoby w influencerów.

***

Na audycję "Stacja Kultura" w czwartek (25.02) o godzinie 10.05 zaprasza  Kasia Dydo.

kd

Czytaj także

Polecamy książki: Edward Brooke-Hitching i "Biblioteka szaleńca. Największe kurioza wydawnicze"

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2021 12:00
Książka brytyjskiego pisarza, dziennikarza i antykwariusza to pełna zaskakujących odkryć i niespodzianek wyjątkowa podróż przez historię literatury. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Do następnego odcinka" - gratka dla miłośników seriali

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2021 13:50
Seriale biją rekordy popularności, spędzamy długie godziny, oglądając historie naszych ulubionych bohaterów. Warto więc serialom przyjrzeć się z bliska. Czym różni się sitcom od proceduralu i serialu analogowego? Kim jest showrunner i co to jest bottle episode? O tym wszystkim można się dowiedzieć z książki "Do następnego odcinka" Katarzyny Czajki-Kominiarczuk. 
rozwiń zwiń