Kultura na Śląsku, rozmowa o muzyce i konkurs - co w kulturze?

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2021 19:45
Porozmawiamy m.in o nowym singlu Pauli i Karola, dowiemy co ciekawego w kulturze dzieje się na Śląsku i powiemy o konkursie FUTUWAWA.
Katowice, zdjęcie ilustracyjne
Katowice, zdjęcie ilustracyjne Foto: Shutterstock/Jakub Barzycki

wystawa ilustracje galeria kobieta shutter 1200 Rawpixel.jpg
Ilustracja coraz bardziej popularna?


Program rozpoczniemy od przegląd ciekawych miejsc, inicjatyw, wydarzeń kulturalnych na Śląsku, o których opowie nam Maciej Kędziora. W cyklu "Historia jednej fotografii" Ola Opala opowie o fotografii Aleksandry Szmigiel "Zawodniczki oczekujące na start w biegu płotkarskim na Diamentowej Lidze w Monaco", która zyskała uznanie jury na konkursie WORLD SPORTS PHOTOGRAPHY AWARDS w 2020, gdzie zajęła 2 miejsce.

Po godz. 10.45 zaprosimy na kolejną odsłonę "Radiopowieści w Czwórce". Wybrane fragmenty "Procesu" Franza Kafki czyta Piotr Bajtlik. POSŁUCHAJ >>>


Czytaj także: 


W drugiej części audycji o swoim nowym singlu opowiedzą Paula i Karol, którzy zdradzą również plany na przyszłość. Porozmawiamy także o V edycji Konkursu FUTUWAWA, organizowanego przez Fundację Puszka i m.st. Warszawa. Fundacja jak zawsze poszukuje wizjonerskich pomysłów na przyszłość. Uczestników konkursu namawia do włączenia się we wspólny namysł nad przyszłością stolicy i jej zagospodarowaniem przestrzennym.


***

Na audycję "Stacja Kultura" w poniedziałek (22.03) o godzinie 10.05 zaprasza  Kasia Dydo.

aw

Czytaj także

Historie zapomnianych artystek - sztuka kobiet z Chorwacji, Łotwy, Słowenii i Polski

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2020 21:50
W ramach europejskiego projektu badawczego Not Yet Written Stories: Women Artists' Archives Online grupa kuratorów z warszawskiej ASP podąża śladami zapomnianych biografii artystek, próbując zbadać ich losy.
rozwiń zwiń