Co słychać w kulturze? - Śląsk, poezja i wystawy

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2021 09:36
Od pewnego czasu możemy cieszyć się wycieczkami do muzeów i galerii, powoli uwalniane są też inne dziedziny kultury - sprawdzamy co się dzieje w tym świecie.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock /nknown man

fotograf aparat 1200.jpg
Oko w oko z modelem. Tak fotografuje się przyrodę

"Stację Kultura" rozpoczniemy od wycieczki na Śląsk z Maciejem Kędziorą, krytykiem filmowym, studentem katowickiej filmówki. Maciej zaserwuje nam przegląd ciekawych miejsc, inicjatyw, wydarzeń kulturalnych na Śląsku. Sprawdzimy, co ciekawego dzieje się na uczelniach, zwłaszcza tych artystycznych.

Zobacz także:

Nie zabraknie cyklu "historia jednej fotografii" - tym razem Ola Opala zabierze nas do Parlamentu Europejskiego. 

O 10.40 jak zwykle słuchowisko "Zbrodnia i kara" na podstawie powieści Fiodora Dostojewskiego. Będzie to już 21 odcinek. Posłuchaj >>>

W drugiej godzinie odwiedzimy wystawę w Muzeum Warszawy "Zwierzęta Warszawy", to coś dla miłośników zwierząt, dużych i małych oraz stolicy. W Warszawie mieszka kilka tysięcy gatunków zwierząt, które dla nas pracują, dotrzymują nam towarzystwa i dostarczają rozrywki, są źródłem pokarmu i surowców oraz pozostają niezbędnym czynnikiem równowagi ekologicznej miasta. W "Stacji Kultura" opowie o nich kurator ekspozycji.

Posłuchaj także:

Na zakończenie Oliwia Krettek zabierze nas w świat poezji. W cyklu "Czy wie(r)sz, że?" sprawdzimy, co Tadeusz Różewicz miał na myśli dzieląc się ze światem utworem "Oblicze ojczyzny". Co my - młodzi ludzie możemy zaczerpnąć z tego typu twórczości? Czym była dla Polaków ojczyzna kiedyś, a jak ją widzimy teraz? Jaki ma na nas wpływ? O tym opowie młody poeta Maks Pogarda w rozmowie z Oliwią Krettek.

***

Na audycję z cyklu "Stacja Kultura" w poniedziałek (17.05) o godzinie 10.05 zaprasza Kasia Dydo.

pj

Zobacz więcej na temat: Czwórka KULTURA

Czytaj także

#3MajaPoKrólewsku. Nowa wystawa na Zamku Królewskim

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2021 16:20
Zamek Królewski przygotował wystawę "230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Polskie elity a upadek Rzeczypospolitej". - Od 4 maja ekspozycja będzie dostępna dla zwiedzających. Już nie możemy się doczekać, kiedy powitamy w naszych progach pierwszych gości - mówi Michał Sobieraj z Działu Edukacji Zamku Królewskiego w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polskie akcenty kulinarne w kinie amerykańskim

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2021 15:19
Zapraszamy w znany świat kuchni polskiej, tym razem w wersji eksportowej. Opowiadamy o polskich smaczkach, które podbiły świat dzięki temu, że znalazły się w amerykańskich produkcjach oraz stereotypach dotyczących naszej kuchni.
rozwiń zwiń