Wystawy na Śląsku i świat rzeźby - co słychać w kulturze?

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2021 10:48
W programie powiemy m.in. o wydarzeniach kulturalnych na Śląsku., zaprosimy także na wystawę wyjątkowych rzeźb do Gdańska. 
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: SeventyFour/Shutterstock

Na Śląsk, tropem tamtejszych wydarzeń kulturalnych zabierze nas w pierwszej części audycji Maciej Kędziora krytyk filmowy, student katowickiej filmówki. Będzie to przegląd ciekawych miejsc, inicjatyw, wydarzeń kulturalnych na Śląsku. Sprawdzimy co ciekawego dzieje się też na uczelniach, zwłaszcza tych artystycznych.

Po godz. 10.30 w cyklu "Historia jednej fotografii" - Znikające wsie. Piotr Szewczyk z Uniwersytetu Warszawskiego otrzymał  1. nagroda w kategorii reportażowej Young Poland. Tematem cyklu jest proces powolnego zanikania wsi. Bohaterką zdjęcia jest Małgosia, 14-letnia dziewczynka mieszkająca we wsi Rataje.

Czytaj także:

Po godz. 11.15 powiemy o wystawie "con/TEMPORARY" Adriany Majdzińskiej, w Gdańskiej Galerii Miejskiej. - Moje rzeźby muszą mieć temat. Po latach pracy ten punkt wyjścia wydaje mi się naprawdę istotny. Praca z ideą - znalezienie dla niej właściwej formy. Stopniowe zawężanie obszaru poszukiwań, odrzucanie zbędnych elementów do momentu, kiedy pojawi się ten właściwy kształt, który zawrze w sobie pełną treść. Ale proces dojrzewania do tego sposobu myślenia o formie krystalizował się długo - mówi o swojej twórczości Adriana Majdzińska, gdańska artystka, rzeźbiarka, związana z Akademią Sztuk Pięknych w Gdańsku i znajdującą się na terenach Stoczni Cesarskiej Galerią WL4. Wystawa "con/TEMPORARY" organizowana jest w ramach cyklu Logos-Bios i potrwa do 17 lipca. 

***

Na audycję Stacja Kultura zapraszamy w poniedziałek (28.06) po godz. 10.05. Program poprowadzi Kasia Dydo.

mat. pras./kd

Zobacz więcej na temat: Czwórka wystawa fotografia

Czytaj także

Warszawiacy początku XXI wieku w obiektywie Mikołaja Grynberga

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2020 14:18
- Mikołaj Grynberg jest specjalistą od fotografowania ludzi, to robi fenomenalnie - mówi Ewa Nowak-Mitura, kurator wystawy "Warszawiacy. Fotografie Mikołaja Grynberga". - Ze względu na profil naszego muzeum, Muzeum Warszawy, wybraliśmy portrety warszawiaków - dodaje. 
rozwiń zwiń