Dobre książki i energetyczna muzyka - co słychać w kulturze?

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2021 09:30
W programie zajrzymy na Wrocławskie Targi Dobrych Książek, porozmawiamy także z wokalistką Faustyną Maciejczuk, która właśnie wydała singiel "Na dworze chłód".
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

John Wilson mat. promoc HBO 1200.jpg
Dobre rady Johna Wilsona. Co w drugim sezonie serialu?

Czytaj także: 

Audycję rozpoczniemy od wywiadu z Faustyną Maciejczuk. Wokalistka opowie o nowym singlu "Na dworze chłód" i planach muzycznych. Po sukcesie pierwszego singla "W mojej głowie", Faustyna poszła "za ciosem" i stworzyła sześć numerów, które znalazły się na jej debiutanckiej EP-ce pt. "Przebudzenie". Minialbum zawiera dużą dawkę pozytywnej energii i charakterystycznych dla twórczości Faustyny wpadających w ucho pop-owych kompozycji takich jak utwory "Czas" lub "Chwile".

Źr. Fonobo Label - Faustyna Maciejczuk "Na dworze chłód" (Officjal video)

Wysłuchamy także kolejnej części "Kroniki wypadków miłosnych". Powieść Tadeusza Konwickiego w adaptacji Teatru PR czytać będzie Grzegorz Kwiecień - aktor Teatru Narodowego w Warszawie.

>>> "Kronika wypadków miłosnych" w Czwórce

W drugiej godzinie audycji przeniesiemy się do Wrocławia i zaprosimy na tamtejszej Hali Stulecia na Wrocławskie Targi Dobrych Książek. Wydarzenie odbędzie się na początku grudnia, a w Czwórce opowiedzą o nim organizatorzy.

Gościem po godz. 11.40 będzie jak co tydzień Kinga Michalska. Tym razem tematem rozmowy będzie powieść amerykańskiej pisarki Sary Gay Forden "Dom Gucci". To historia narodzin, upadku i odrodzenia modowej dynastii, opowieść, w której blichtr, intrygi i wielkie pieniądze mieszają się ze zbrodnią i osobistymi dramatami. 

***

Na audycję z cyklu Stacja Kultura we wtorek (30.11) o godz. 10.05 zaprosi Kasia Dydo

kd

Czytaj także

Filmy na weekend: "Dom Gucci", "Dziewczyny z Dubaju" i "Nasze magiczne Encanto"

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2021 17:20
Dziedzictwo, zdrada, namiętność oraz zbrodnia i kara we włoskim imperium mody. Afera dubajska na dużym ekranie oraz magiczny dom w animacji Disneya - Łukasz Muszyński ocenia filmowe premiery tygodnia.
rozwiń zwiń