Faustyna Maciejczuk - buntowniczka pełna miłości

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2021 14:00
Zaledwie kilka dni temu pojawił się kolejny singiel Faustyny Maciejczuk "Na dworze chłód". Po niedzielnym premierowym koncercie artystka napisała: "(…) mam wrażenie, że jest mi najlepiej na świecie i nic bym nie zmieniła", wszystko dzięki miłości i wsparciu ludzi, którzy się na nim pojawili.
- W muzyce szukam emocji, progresywności, harmonii - mówi Faustyna Maciejczuk.
- W muzyce szukam emocji, progresywności, harmonii - mówi Faustyna Maciejczuk.Foto: Aleksandra Bodnaruś/mat.pras.

- Doświadczyłam miłości od drugiego człowieka, ktoś przyszedł na koncert, ktoś chciał mnie posłuchać. To ogromne wsparcie od znajomych i bliskich, ale też od tych, których zobaczyłam wczoraj pierwszy raz pod sceną - mówi Faustyna Maciejczuk. - To było coś niesamowitego. Stwierdziłam: to jest to i cieszę się, że tu jestem - podkreśla.


Posłuchaj
10:37 czwórka stacja kultura 30.11.2021.mp3 Faustyna Maciejczuk opowiada o swojej muzyce (Stacja Kultura/Czwórka)

 

Artystka przyznaje, że przed występem towarzyszył jej stres, który jednak zamienił się w coś pozytywnego. - Była ekscytacja, ogromna radość. To była paleta emocji - zdradza. - Przy spokojniejszych utworach czułam, że wszystko ze mnie wypływa - dodaje.

Na co dzień Faustyna chętnie sięga po muzykę lat 80. i 90., w której szuka inspiracji i energii. Przed koncertem towarzyszyła jej piosenka "Ostatni" z serialu "Rojst’97", sięgnęła też po Franka Moody'ego, którego nuty często jej towarzyszą.

Najnowszy singiel "Na dworze chłód" jest jednak dużo spokojniejszy, oddaje nastrój chłodnego wieczoru, w jaki został napisany.

Gdy muszę coś zrobić na następny dzień, to jestem tak płodną artystką jak nigdy Faustyna Maciejczuk

Faustyna Maciejczuk - Na dworze chłód (Official Video)/FONOBO Label

Patrząc na Faustynę, próżno szukać w niej buntowniczki. Ona sama jednak podkreśla, że buntuje się przeciwko wszelkim murom, które sobie stawiamy. - Powinniśmy być otwarci, powinniśmy się kochać, przytulać i mówić sobie, że jesteśmy super - podkreśla.

Posłuchaj także:

Gość Czwórki nie ustaje w pracach nad swoją muzyką. Przypomina też, że swój pierwszy utwór wysłała do projektu skierowanego do młodych artystów FONOBO Pitcher. Dzięki temu udało się, nagrała pierwszy singiel, a w marcu 2021 wydała epkę. - Polecam zgłosić się do tego projektu, choć nie ma jednej drogi - trzeba robić to, co się czuje - podkreśla.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Faustyna Maciejczuk 

Data emisji: 30.11.2021

Godzina emisji: 10.14

pj

Zobacz więcej na temat: Czwórka Kasia Dydo MUZYKA

Czytaj także

"Co to za czas". Bibobit rapuje Osiecką

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2021 15:17
Swoją interpretacją twórczości poetki i autorki tekstów zespół zachwycił publiczność 22. Festiwalu "Pamiętajmy o Osieckiej". Teraz Bibobit wydał płytę, z autentycznym głosem poetki i jej piosenkami nagranymi w nowatorskim stylu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nieprzeciętny" Rademenez pobił rekord Guinessa w rapowaniu

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2021 13:51
Zwycięzca tegorocznej odsłony plebiscytu Czwórki "Nieprzeciętni" został rekordzistą Guinessa. Zielonogórski raper ustanowił najlepszy wynik w historii, nawijając przez 36 godzin. 
rozwiń zwiń