Konopnicka w świecie rapu i seriale - co słychać w kulturze?

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2022 20:36
Posłuchamy interpretacji wierszy Marii Konopnickiej w interpretacji młodego pokolenia raperów, zajrzymy też do pewnej wyjątkowej biblioteki i do świata seriali.
Wokaliści podczas koncertu
Wokaliści podczas koncertuFoto: Shutterstock.com

8 października przypada 112. rocznica śmierci Marii Konopnickiej. Dlatego audycję "Stacja Kultura" od poniedziałku do piątku młode raperki m.in Julia Mika, Kasia Tontor, Natalia Hoffmann-Pawlak i Maggy Moroz będą rapowały wybrane wiersze polskiej poetki i nowelistki okresu pozytywizmu, jednej z najwybitniejszych pisarek w historii literatury polskiej.

Po godz. 10.40 tematem będzie Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0., a także Biblioteka Stacja Kultura w Rumii - w 2016 roku instytucja ta otrzymała tytuł "Najpiękniejsza Biblioteka Świata". Od 6 lat zachwyca nie tylko swoją architekturą, ale również ofertą. To biblioteka, w której nie ma ciszy - liczne spotkania autorskie, wystawy, lekcje, warsztaty, dopiero za zamkniętymi drzwiami - dla tych którzy potrzebują ciszy i skupienia znajduje się czytelnia. Za oknem również gwar - bo biblioteka znajduje się - jak sama nazwa wskazuje - przy stacji kolejowej. Można zatem podjechać pociągiem, wypożyczyć ulubioną lekturę i ruszyć w dalszą podróż.

W audycji zaprosimy także do udziału w nowym konkursie Czwórki. Włącz aplikację i wygrywaj nagrody >>> 

Wystartował nowy konkurs "Słuchaj Czwórki przez aplikację i wygrywaj nagrody" dla użytkowników naszej, Czwórkowej aplikacji. Wśród nagród m.in. Czwórkowe głośniki. Aplikację można pobrać tutaj. Umożliwia ona dostęp do ulubionych audycji, bogatej oferty podcastów, wywiadów i wielu innych ciekawych informacji.

Po godz. 11.05 zaprosimy na spotkanie z krytykiem filmowy. W studiu zagości Kaja Klimek, by opowiedzieć o kolejnym serialu. Tym razem tematem rozmowy będzie historia Jeffreya Dahmera, jednego z najsłynniejszych amerykańskich seryjnych morderców.

Po godz. 11.30 w cotygodniowym cyklu muzycznym Ady Janiszewskiej - historia marki Dolcze & Gabbana. 

***

Na audycję Stacja Kultura zapraszamy w czwartek (06.10) po godz. 10.05. Program poprowadzi Kasia Dydo. 

kd
Zobacz więcej na temat: Czwórka serial telewizja
Czytaj także

"Stranger Things". Czekamy na czwarty sezon?

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2022 11:38
Premierę czwartego sezonu serialowego hitu "Stranger Things" zaplanowano na 27 maja. - Jego fenomen wynika z doskonałego połączenia "dorosłej" nostalgii za latami 80. i nastoletnich emocji - podkreślał bloger Michał Przepiórka.
rozwiń zwiń