X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wakacje z Buldogiem bez Kazika

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2011 14:58
Choć w 2009 roku z roli wokalisty zespołu zrezygnował Kazik Staszewski, Buldog ma się świetnie. Właśnie podbił serca publiczności węgorzewskiego Seven Festivalu, a 8 sierpnia zagra na Przystanku Woodstock. Z muzykami rozmawiała Ewelina Grygiel.
Audio

We wrześniu w sklepach powinna pojawić się druga już płyta Buldoga nagrana bez udziału Kazika Staszewskiego (trzecia w dorobku grupy). Mimo to wielu słuchaczy wciąż kojarzy z nim grupę. Trudno się dziwić: Buldoga założyli byli członkowie Kultu: basista Piotr Wieteska oraz klawiszowiec Syn Stanisława.

Panowie rozstali się z Kultem już w 1986 roku, ale nigdy nie przestali ze sobą muzykować. Z ich spontanicznych sesji zaczęły się powoli wyłaniać gotowe kompozycje - jedną z nich poznaliśmy jako "Cztery pokoje" Kazika. Ilość i jakość zebranego przez lata materiału sprawiła, że w 2004 roku zapadła decyzja o założeniu nowej formacji. Wśród muzyków zaproszonych do współpracy znalazł się oczywiście Kazik Staszewski.

Kazik rozstał się z Buldogiem w 2009 roku w związku z reaktywacją autorskiego projektu KNŻ. Pozostali muzycy nie myśleli jednak o zawieszniu działalności. Do współpracy zaprosili tym razem Tomasza Kłaptocza, byłego wokalistę formacji Akurat, z którym nagrali drugą płytę "Chrystus miasta", w sprawdzonej już formule stylistycznej, łączącej tradycję polskiej nowej fali z wpływami funky.

- Nie było mi trudno zająć miejsce Kazika. Wręcz przeciwnie: potraktowałem to jako rodzaj zaszczytu, wyróżnienia - powiedział Tomasz Kłaptocz w wywiadzie dla czwórkowego magazynu "Stacja Kultura" - Zresztą na koncertach gramy głównie materiał z drugiej płyty, stworzonej już w obecnym składzie.

Pomimo odejścia Kazika Buldog nie przestał być zresztą znakomitą grupą koncertową, o czym mieli okazję się przekonać uczestnicy tegorocznego węgorzewskiego Seven Festivalu, nad którym patronat medialny objęła radiowa Czwórka. Muzycy przyznają, że energię czerpią właśnie od publiczności i nie ma znaczenia, czy występują na dużym plenerowym festiwalu czy w niewielkim klubie: - Z ostatniego koncertu w Koszalinie wyszliśmy tak samo mokrzy jak dziś. A graliśmy dosłownie dla 20 osób...

Przed Buldogiem kolejne wakacyjne występy, ale też sesje nagraniowe. Tytuł nowej płyty nie jest jeszcze znany.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Seven Festival – impreza zrównoważona emisyjnie

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2011 15:20
Sadzenie drzewek i nagradzanie zbieraczy plastikowych kubków po piwie było jednymi głównych ekologicznych przedsięwzięć węgorzewskiego festiwalu.
rozwiń zwiń