X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Moje Pokolenie 89' - druga tura!

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2012 10:00
Czy powiedzieć, że wiele zmieniło się nad Wisłą przez ostatnie 23 lata, to banał?
Audio

16 lipca startuje druga tura projektu Moje 89 Pokolenie. Z tej okazji zostało zorganizowane wydarzenie w warszawskiej Kinotece - Pokaz filmu "Osiem9" i spotu promującego Moje 89 Pokolenie (16 lipca o godzinie 19.) później after party w Klubie Powiększenie. Zaproszenia słuchaczy na wydarzenie - każdy kto dołączy do wydarzenia na FB - wstęp wolny.

Spojrzeć na współczesną Polskę okiem pokolenia urodzonych po 1989 roku, stworzyć kolaż złożony z marzeń i lęków, cnót i przywar generacji osób, dla których III RP to nie raj odzyskany ani kraj zawiedzionych oczekiwań, lecz zrządzenie losu, w którym przez przypadek tylko, przyszło im dorastać – to już wyzwanie niebanalne i piekielnie trudne zarazem. Nie sprostała mu jak dotąd socjologia, ale być może uda się setkom wyposażonych w cyfrowe kamery, aparaty fotograficzne i komórki młodych twórców – amatorów, którzy wezmą udział w projekcie Moje 89 Pokolenie. I Ty możesz być wśród nich!

Czy w ogóle istnieje coś takiego, jak "pokolenie 89"? Czy młodzi ludzie urodzeni w wolnej Polsce tworzą generację o dającym się sportretować obliczu? Jeśli tak, to jaka twarz spoglądałaby na nas z takiego obrazka? Jeśli nawet okazałoby się, że mamy tu do czynienia raczej z mozaiką postaw, światopoglądów, dążeń i stylów życia, dla których nie sposób znaleźć wspólnego mianownika, to już samo to odkrycie wiele mogłoby nam powiedzieć o współczesnej Polsce. Jedno jest jednak pewne, "pokolenie 89" – czymkolwiek by nie było – ma wreszcie szansę, by przemówić własnym głosem, a nawet więcej, by za pomocą obrazu i dźwięku stworzyć swój autoportret. Wszystko za sprawą projektu Moje 89 Pokolenie, który zapowiada się na wydarzenie bez precedensu w historii polskiej kinematografii.
Sprawcą całego zamieszania jest reżyser Paweł Jóźwiak-Rodan, twórca nagradzanych na festiwalach i emitowanych w Telewizji Polskiej filmów dokumentalnych (Mama, tata, Bóg i szatan, Agnieszki tu nie ma) oraz krótkometrażowego filmu fabularnego Osiem9 - niepokojącej opowieści o polskich nastolatkach urodzonych po 1989, pesymistycznej wizji pokolenia, któremu sens życia wymyka się z rąk. Film ten pozostawił w jego twórcy przekonanie, że przedstawiony w nim obraz polskich nastolatków, stanowi dopiero pierwszy krok w kierunku stworzenia pełnego portretu młodego pokolenia. Jóźwiak-Rodan zrozumiał, że aby tego dokonać potrzebuje pomocy samych zainteresowanych i zdecydował się powołać do życia projekt Moje 89 Pokolenie. Zasady przedsięwzięcia są proste. Chodzi o to, by osoby urodzone nie wcześniej niż w 1989 roku chwyciły za kamery, aparaty, telefony komórkowe i nakręciły filmy o sobie, swoim życiu, marzeniach, miłościach, nienawiściach, o tym, co myślą i robią, jak spędzają swój czas, o emocjach, które nimi targają, o ideach, w które wierzą, lub o ich braku. Jeśli jednak osoby, które urodziły się wcześniej, poczują w sobie duszę filmowca i zdecydują się sportretować bohatera z rocznika 89+, nie ma problemu – w szczególnych, interesujących przypadkach, twórcy wybiorą również i taki materiał.

Następny etap to zgłoszenie stworzonych filmów do konkursu organizowanego przez serwis filmowy www.millionyou.com. Najciekawsze produkcje staną się częścią pełnometrażowego filmu dokumentalnego, którego premiera planowana jest na 2013 rok podczas Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym (wszyscy twórcy otrzymają zaproszenie na oficjalna premierę).

Pierwsza z dwóch tur konkursowych rusza już 27 kwietnia
. Jeśli jesteś przedstawicielem "pokolenia 89”, urodziłeś się nie wcześniej niż w 1989 roku, możesz pokazać światu, kim jesteś, wyrazić siebie, stać się głosem swojej generacji, a przy okazji zostać współtwórcą jednego z najbardziej nowatorskich filmów dokumentalnych w historii polskiego kina! Odwiedź portal www.millionyou.com oraz profil projektu na Facebooku (facebook.com/Moje89Pokolenie, facebook.com/millionyou) i dowiedz się więcej. Znajdziesz tam wszelkie niezbędne informacje, dowiesz się na jakie pytania powinieneś odpowiedzieć w swoim filmie, a także video-podpowiedzi reżysera, operatora i scenarzysty o tym, jak nakręcić własny film i stać się częścią projektu Moje 89 Pokolenie.
Wydarzenie pod patronatem Czwórki!

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Psychoterapeuta "Bez tajemnic" (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2011 13:10
Od 17 października można oglądać pierwsze odcinki serialu stacji HBO. Produkcja jest wzorowana na izraelskim scenariuszu serialu "Be'Tipul", na bazie którego powstał serial wyprodukowany przez amerykańskie HBO – "In Treatment".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Włoska Mekka designerów

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2012 11:00
Polski design to design europejski - nie mamy się czego wstydzić, ale wciąż czekamy na rozpoznawalne w świecie nazwiska projektantów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kino meksykańskie na festiwalu Nowe Horyzonty

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2012 11:30
- To kino świeże, które wprowadza elementy dokumentalne i z bliska pokazuje bohaterów - mówiła w Czwórce Joanna Łapińska, dyrektor artystyczny XII edycji imprezy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Inspirująca kuchnia francuska

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2012 07:30
Magda Gessler przyznaje, że kuchnia francuska jest genialna. Niestety nie może tego samego powiedzieć o kuchni Polaków - na naszych talerzach króluje karkówka z grilla.
rozwiń zwiń

Czytaj także

To nie striptiz - to taniec!

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2012 12:00
Panowie z grupy "Bad Boys" tańczą na scenie dla setek pań. Ciężko pracują, by byli postrzegani jako tancerze erotyczni, a nie striptizerzy. Może pomoże im w tym film "Magic Mike".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Moje '89 Pokolenie - scenariusz napisany przez życie

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2012 17:32
Paweł Jóźwiak-Rodan to autor jednego z najbardziej rewolucyjnych pomysłów ostatnich lat. Film "Moje ’89 Pokolenie" to bowiem obraz, który powstaje przy udziale… wszystkich.
rozwiń zwiń