Alternatywne spojrzenie na Powstanie Warszawskie

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2012 16:33
Reżyser Radosław Rychcik wraz z muzykami z formacji Natural Born Chillers stworzył spektakl, który będzie pokazywał historię Powstania Warszawskiego inaczej, specyficznie.
Audio
  • Rozmowa z Radosławem Rychcikiem i Natural Born Chillers

Muzeum Powstania Warszawskiego od 6 lat zaprasza różnych twórców teatralnych, żeby poprzez autorski spektakl swoimi słowami skomentowali wydarzenia powstańcze. W tym roku nad sztuką "Powstanie" pracuje młody reżyser Radosław Rychcik. – Mój pomysł zrobienia przedstawienia o powstaniu powstał o wiele wcześniej, rok temu – opowiada Rychcik. – Wtedy jednak zabrakło środków. Gdy zaczęliśmy się o nie starać, we współpracę z nami weszło Muzeum Powstania Warszawskiego. Sztukę będzie można więc także obejrzeć w Teatrze Dramatycznym w Warszawie.

Zobacz serwis specjalny o Powstaniu Warszawskim >>>

Choć temat spektaklu, Powstanie Warszawskie dotyka jednego z ważniejszych momentów wojennej historii Polski, Rychcik przyznaje, że tuż przed premierą nie zżera go trema. – Nie mam w sobie napięcia – opowiada gość Czwórki. – Ale wiem też, że nie mogę zrezygnować z obietnicy, którą składam swoją pracą. Dlatego zarówno muzeum, jak i teatr mają świadomość, że ten temat zostanie specyficznie zreinterpretowany.

Muzycy
Muzycy z Natural Born Chillers i Radosław Rychcik wraz z Kasią Dydo i Kubą Kuklą w studiu Czwórki

Od początku tworzenia spektaklu było wiadomo, że w produkcji od strony muzycznej swój udział będzie miał skład Natural Born Chillers. Rychcik chciał, by obecna w nim była muzyka na żywo. – Będzie muzyka taneczna, rockowa, czasem melancholijna – opowiadają w studiu Czwórki Piotr i Michał Lis, czyli muzycy z tej formacji. – Nie można powiedzieć misz-masz, ale z pewnością będzie zróżnicowana.

Dowiedz się więcej słuchając nagrania rozmowy z audycji "Stacja Kultura".

PAP/Paweł
PAP/Paweł Supernak


(kd)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jaka będzie Polska za 20 lat?

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2012 16:57
Będą zamieszki na granicy polsko-chińskiej? Pociągi będą jeździć jeszcze wolniej, a my i tak będziemy podróżować samolotami? Jurek Owsiak też próbował odpowiedzieć na to pytanie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Pilipiuk napisał książkę o Adolfie H.

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2012 06:00
W czwórkowej audycji "Stacja Kultura" zagości Andrzej Pilipiuk! Zapraszamy od godziny 11.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Moje '89 Pokolenie - scenariusz napisany przez życie

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2012 17:32
Paweł Jóźwiak-Rodan to autor jednego z najbardziej rewolucyjnych pomysłów ostatnich lat. Film "Moje ’89 Pokolenie" to bowiem obraz, który powstaje przy udziale… wszystkich.
rozwiń zwiń