X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Alternatywne spojrzenie na Powstanie Warszawskie

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2012 16:33
Reżyser Radosław Rychcik wraz z muzykami z formacji Natural Born Chillers stworzył spektakl, który będzie pokazywał historię Powstania Warszawskiego inaczej, specyficznie.
Audio
  • Rozmowa z Radosławem Rychcikiem i Natural Born Chillers

Muzeum Powstania Warszawskiego od 6 lat zaprasza różnych twórców teatralnych, żeby poprzez autorski spektakl swoimi słowami skomentowali wydarzenia powstańcze. W tym roku nad sztuką "Powstanie" pracuje młody reżyser Radosław Rychcik. – Mój pomysł zrobienia przedstawienia o powstaniu powstał o wiele wcześniej, rok temu – opowiada Rychcik. – Wtedy jednak zabrakło środków. Gdy zaczęliśmy się o nie starać, we współpracę z nami weszło Muzeum Powstania Warszawskiego. Sztukę będzie można więc także obejrzeć w Teatrze Dramatycznym w Warszawie.

Zobacz serwis specjalny o Powstaniu Warszawskim >>>

Choć temat spektaklu, Powstanie Warszawskie dotyka jednego z ważniejszych momentów wojennej historii Polski, Rychcik przyznaje, że tuż przed premierą nie zżera go trema. – Nie mam w sobie napięcia – opowiada gość Czwórki. – Ale wiem też, że nie mogę zrezygnować z obietnicy, którą składam swoją pracą. Dlatego zarówno muzeum, jak i teatr mają świadomość, że ten temat zostanie specyficznie zreinterpretowany.

Muzycy
Muzycy z Natural Born Chillers i Radosław Rychcik wraz z Kasią Dydo i Kubą Kuklą w studiu Czwórki

Od początku tworzenia spektaklu było wiadomo, że w produkcji od strony muzycznej swój udział będzie miał skład Natural Born Chillers. Rychcik chciał, by obecna w nim była muzyka na żywo. – Będzie muzyka taneczna, rockowa, czasem melancholijna – opowiadają w studiu Czwórki Piotr i Michał Lis, czyli muzycy z tej formacji. – Nie można powiedzieć misz-masz, ale z pewnością będzie zróżnicowana.

Dowiedz się więcej słuchając nagrania rozmowy z audycji "Stacja Kultura".

PAP/Paweł
PAP/Paweł Supernak


(kd)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jaka będzie Polska za 20 lat?

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2012 16:57
Będą zamieszki na granicy polsko-chińskiej? Pociągi będą jeździć jeszcze wolniej, a my i tak będziemy podróżować samolotami? Jurek Owsiak też próbował odpowiedzieć na to pytanie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Pilipiuk napisał książkę o Adolfie H.

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2012 06:00
W czwórkowej audycji "Stacja Kultura" zagości Andrzej Pilipiuk! Zapraszamy od godziny 11.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Moje '89 Pokolenie - scenariusz napisany przez życie

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2012 17:32
Paweł Jóźwiak-Rodan to autor jednego z najbardziej rewolucyjnych pomysłów ostatnich lat. Film "Moje ’89 Pokolenie" to bowiem obraz, który powstaje przy udziale… wszystkich.
rozwiń zwiń