Premiery filmowe: Anna Karenina i gangster, a w tle… chmury

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2012 16:23
W tym tygodniu gratka czeka nie tylko miłośników klasycznej literatury, ale także filmów obyczajowych, czy kryminałów. Na ekranach zobaczymy bowiem "Annę Kareninę", "Gangstera", oraz "Atlas chmur"."
Audio

"Anna Karenina" to kolejna klasyczna ekranizacja powieści Lwa Tołstoja.

– Mimo wszystko warto zobaczyć ten film – przekonuje Łukasz Muszyński, dziennikarz z Filmweb.pl. – Joe Right znalazł klucz do nakręcenia tego filmu, mianowicie poszedł w "odjazd formy": czasem wydaje się, że wszyscy bohaterowie w tym filmie tańczą, a sama historia zamienia się w wielki teatr. To trochę musical, lecz bez piosenek, ma wielki rozmach. To prawdziwy natłok emocji i wrażeń audiowizualnych.

Znakomita jest także obsada. W rolach głównych zobaczymy m.in. Keirę Knightley, Jude’a Lowa i Kelly MacDonald.

Zobacz zwiastun:

Czasy prohibicji w USA, dobry i zły charakter – to wszystko jest nam już dobrze znane. Zdaniem eksperta Czwórki "Gangstera" warto jednak zobaczyć. Scenariusz, w którym dużo jest przemocy i miłości, napisał do niego Nick Cave, muzyk, a w roli głównej występuje niemal nikomu dotychczas nieznany Shia LaBeouf. – Drugim bohaterem jest Tom Hardy – mówi Muszyński. – To jego rewelacyjna rola, choć oparta głównie na pomrukach w stylu Clinta Eastwooda.

Zobacz zwiastun:

"Atlas chmur" to sześć historii, rozgrywających się na przestrzeni tysiąca lat i układających w jeden wielki "gatunkowy fresk". Widz zobaczy tam kryminał, science-fiction, oraz komedię. To ważna, osobista ekranizacja rodzeństwa Wachowskich. – Ten film sprzedał się w USA bardzo słabo, zobaczymy, jak będzie w Polsce – mówi Muszyński. – Być może zadziała magia nazwisk, bowiem w obsadzie mamy m.in. Toma Hanksa, Halle Barry i Hugh Granta.

Zobacz zwiastun:

(kd)

Czytaj także

"Czeka nas dobry weekend filmowy"

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2012 16:09
Do polskich kin wchodzi m.in. amerykańska ekranizacja bestsellerowej powieści Stiega Larssona "Milenium". Czy film powtórzy sukces książki?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Od kiczu klasy "B" do wielkiej sztuki

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2012 16:37
"Uprowadzona 2", "Szybki cash" i "Marina Abramovic, artystka obecna" - to trzy filmy, które zobaczymy wśród premier kinowych w tym tygodniu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Porno uratuje świat?

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2012 14:22
Zaczął od "Końca Rosji" teraz przyszła pora na "Fuck For Forest". O tym, co ludzie są w stanie zrobić, żeby ratować przyrodę opowiada w swoim najnowszym filmie oraz w Czwórce reżyser Michał Marczak.
rozwiń zwiń