Stopem dookoła świata, z miłości do futbolu

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2013 10:00
Kocha Widzew Łódź, nie boi się samotności i wpadła na szalony plan. Przedstawiamy Magdalenę Warszawską, która w dwa lata ma zamiar objechać świat, kibicując na 100 meczach w różnych państwach całego globu.
Audio
  • Magdalena Warszawska o planowanej wyprawie dookoła świata (Stacja kultura/ Czwórka)
Magdalena Warszawska w studiu Czwórki
Magdalena Warszawska w studiu Czwórki Foto: PR/Wojciech Kusiński

Magdalena w swoją samotną podróż planuje wyruszyć 11 maja. – Ale dokładna data zależy od terminarza naszej ekstraklasy, a ten nie jest jeszcze znany – zaznacza gość Czwórki. Podróż, według wstępnych szacunków, ma potrwać dwa lata. - Liczę się jednak z tym, że będzie to dłużej niż dwa lata, ale mam czas. Liczy się realizacja marzenia – deklaruje podróżniczka.

A to marzenie to nie tylko objechanie świata, ale też kibicowanie w jego najdziwniejszych zakątkach. – Niestety nie ma jeszcze terminarzy spotkań, dlatego zaplanować mogłam tylko pierwszych pięć. Natomiast na pewno bardzo chciałabym obejrzeć derby Buenos Aires, Belgradu i Istambułu – mówi Magdalena Warszawska.

W podróży pomogą jej kibice z całego świata. Inicjatywa łodzianki już zyskała popularność w internecie. - Odezwali się kibice z Australii, Nowej Zelandii, Ekwadoru, czy Boliwii. Zapraszają mnie do odwiedzenia ich klubów, pokazują filmy ze swoim kibicowaniem i popierają inicjatywę – cieszy się gość Czwórki. Magdalena chce też w trakcie podróży poznać bliżej kobiecą twarz kibicowania i udowodnić, że futbol nie jest tylko domeną mężczyzn.

Czy boi się samotności i czy będzie tęskniła za ukochanym Widzewem Łódź? O tym usłyszysz w nagraniu rozmowy, którą prowadzili Katarzyna Dydo i Kuba Kukla. Zapraszamy!

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Na desce do Turcji, czyli Longboard Tramp Expedition

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2013 18:53
Longboard to deskorolka, nieco dłuższa od tego najpopularniejszego modelu. Na takiej właśnie desce 28-letni Dawid Herman zamierza dotrzeć z Ełku do Stambułu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marta Sziłajtis-Obiegło i jej żeglarska pasja

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2013 12:40
Kobieta, która wyzwań się nie boi. Zwiedziła 6 kontynentów, samotnie pokonała 3 oceany. W Czwórce Marta Sziłajtis-Obiegło opowiada o tych wyzwaniach i swojej pasji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tajlandia - kraj patriotyzmu i uśmiechu

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2013 10:00
Coraz chętniej wybierany przez Polaków cel egzotycznych podróży i miejsce, w którym można przetrwać zimę. Gościnni mieszkańcy, wyśmienita kuchnia, piękne krajobrazy i dużo uśmiechu. Taka jest Tajlandia - bohaterka kolejnej odsłony naszego cyklu podróżniczego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Miało być tanio" - reportaż Magda Skawińska

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2013 22:15
Czwartek, 4 kwietnia 2013, godz. 18.15, Program 3. Busem przez świat.
rozwiń zwiń