Labirynt do interpretacji

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2013 14:33
Marta Zasępa, artystka, fotograf nazywana jest też współczesnym alchemikiem. Tym razem zaprasza nas do labiryntu, w którym każdy będzie mógł zinterpretować jej prace tak jak chce.
Audio
  • Marta Zasępa opowiada o swojej wystawie "OO" (Stacja Kultura/Czwórka)
Marta Zasępa
Marta Zasępa

Za chwilę w Galerii Sztuki BWA w Olsztynie zawisną prace Marty Zasępy. Wystawa nosi tajemniczy tytuł "OO". Jak go czytać artystka tłumaczyła w studiu Czwórki.
- Tytuł wystawy to znak graficzny, który trochę przypomina znak nieskończoności, ale nie chciałam nadawać znaczenia tej wystawie. Zdaję sobie sprawę, że każdy będzie miał inną interpretację, tego co zobaczy, więc i tytuł jest niedookreślony - mówi Marta Zasępa w rozmowie z Kasią Dydo.
Artysta w Olsztynie zaprosi nas do labiryntu zbudowanego na 500 metrach kwadratowych, gdzie będzie można poruszać się w ciemności i szukać własnej drogi do prac Zasępy. Możliwe, że będzie nieskończenie wiele możliwości zwiedzania tej wystawy, ale to bardzo indywidualna kwestia.
- Wystawa składa się z trzech części: w pierwszej prezentowane jest 10 fotografii czaszek zwierząt, druga część wystawy to 12 filmów wideo. Trzecia część wystawy to korytarz, w ktorym jest ciemno i słychać tylko muzykę, odgłosy lasów, w którym spędziłam rok - mówi artystka.
Jak Marta Zasępa fotografuje swoje obiekty, dlaczego zafascynowały ją kości zwierząt i jaki był ten rok, który spędziła w lesie dowiesz się słuchając załączonej audycji "Stacja Kultura".

(pj)

Zobacz więcej na temat: Czwórka
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Azerbejdżan: kraina kontrastów

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2012 20:55
Azerbejdżan położony jest na tyle daleko od Polski, że rzadko wybieramy go na wakacyjny cel. Tymczasem to piękny i bardzo zróżnicowany zakątek świata. Czy wiedzieliście na przykład, że Baku to polskie miasto?...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Doktor Google i wiejskie znachorki wciąż "leczą" Polaków

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2013 11:00
"Pokonaj Mitomana" to dwuetapowy konkurs adresowany do tych, którzy chcą się wykazać wiedzą na temat zweryfikowanych medycznych mitów i nie boją się publicznej konfrontacji z przeciwnikami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Disclosure podbija klubowe sceny

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2013 17:07
Jest ich dwóch, w sumie mają 39 lat, ich muzyka to najnowsze odkrycie sceny klubowej. Już odnieśli duży sukces. Z Guyem z Disclosure rozmawiał Kamil Jasieński.
rozwiń zwiń