"Zapach Lwowa" zobaczysz w trójwymiarze

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2013 12:30
- Zrobimy film, jakiego jeszcze nie było - chwali się Robert Chmielewski i namawia do wzięcia udziału w akcji społecznościowej "Czym pachnie Lwów?".
Audio
  • Szef klubu Firlej, Robert Chmielewski opowiada o akcji "Czym pachnie Lwów?" (Stacja Kultura/Czwórka)
Budynki przy ul. Legionów we Lwowie (obecnie Prospekcie Swobody), po lewej gmach Galicyjskiej Kasy Oszczędności (dziś Muzeum etnograficzne) po prawej zaś Banku Czeskiego (dziś Prominwestbank).
Budynki przy ul. Legionów we Lwowie (obecnie Prospekcie Swobody), po lewej gmach Galicyjskiej Kasy Oszczędności (dziś Muzeum etnograficzne) po prawej zaś Banku Czeskiego (dziś Prominwestbank).Foto: wikipedia.org/Lestat (Jan Mehlich)

- Lwów pachnie melancholią i nadzieją - mówi szef klubu Firlej z Wrocławia. - Dla mnie pachnie pięknym miastem, które ma swoją historię, ale ma też teraźniejszość.

Zmysł powonienia jest kluczem do 3Dplastikonu, wielowymiarowej i międzynarodowej akcji, na którą złożą się instalacja site specific autorstwa Grzegorza Korczaka oraz film "Zapach Lwowa" ze ścieżką dźwiękową, za którą odpowiadać będzie Art Meetings Orchestra, grupa powołana przez Piotra "Damasa” Damasiewicza, wybitnego przedstawiciela polskiej sceny improwizowanej.

- Namawiam wszystkich do udziału w naszej akcji. Wystarczy wejść na naszą stronę i napisać swoją opowieść o Lwowie - tłumaczy gość "Stacji Kultura". - Wszystkie głosy będziemy brać pod uwagę przy tworzeniu scenariusza, a część internautów zaprosimy pewnie na plan filmu. Chcemy by zapach Lwowa zainteresował szerokie kręgi zarówno Polaków, jak i Ukraińców. Oraz całą resztę świata.

Niekonwencjonalny film prezentowany będzie dzięki nowatorskiemu obiektowi site-specific, który stanie w zabytkowym centrum Lwowa. Instalacja 3Dplastikon zostanie zaprojektowana przez prestiżową wrocławską pracownię Zbigniewa Maćkowa, kuratora projektu Architektura w ramach Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Oficjalne otwarcie obiektu odbędzie się 14 października 2013 r. we Lwowskim Pałacu Sztuki.

kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka KULTURA Lwów
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Teatr Polskiego Radia - uchylamy drzwi do świata wyobraźni

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2013 14:10
Czujesz, że masz potencjał, żeby napisać scenariusz i marzy ci się własna produkcja radiowa? Weź udział w naszym konkursie i stwórz multimedialne widowisko na miarę XXI wieku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Malanowska i jej drobne szaleństwa dnia codziennego

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2013 16:08
W sobotę w Czwórce zagości Kaja Malanowska, felietonistka i pisarka, nominowana do Paszportów Polityki 2012, oraz do tegorocznej Nagrody Literackiej Nike, autorka m.in książki "Patrz na mnie, Klaro!".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie żyje Andrzej Kondratiuk - reżyser "prowincjonalny"

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2016 12:50
- Dokąd płynę? Do kina, do filmu, który jest niepodobny do innych. Nie wiadomo, do jakiej szuflady mnie włożyć - mówił o sobie Andrzej Kondratiuk w wywiadzie dla Czwórki z 2013 roku.
rozwiń zwiń