EMADE: zrobiłem muzykę z odgłosów miasta

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2013 15:30
Takiego projektu jeszcze nie było! EMADE posłuchał polskich miast i z ich dźwięków stworzył 15 intrygujących kompozycji. Premiera audiowizualnego widowiska odbędzie się w klubie Powiększenie w Warszawie.
Audio
  • EMADE opowiada o swoich potyczkach z miastem (Stacja Kultura/Czwórka)
Piotr EMADE Waglewski na koncercie w Ministerstwie Dźwięków
Piotr EMADE Waglewski na koncercie w "Ministerstwie Dźwięków"Foto: Bartosz Bajerski

Przedsięwzięcie wieńczy akcję MUZOBUS, na którą złożyły się, organizowane w 15 miastach w Polsce, warsztaty muzyczne. Uczestniczyli w nich studenci pedagogiki, nauczyciele muzyki, a do ich zadań należało m. in. nagrywanie dźwięków miasta.

- Dostałem pakiet dźwięków, sampli i odgłosów miast, które złożyły się na niezwykłą ścieżkę dźwiękowa - opowiada Piotr EMADE Waglewski. - Co prawda ciężko mi było odróżnić, który trzask zamykanych drzwi albo hałas przejeżdżającego autobusu z którego miasta pochodzi, ale znalazłem akcenty wyróżniające poszczególne miejsca. W Tarnowie na przykład, wszystkim dźwiękom towarzyszyła w tle gwara. W innych miastach tego nie było.

Premierowo materiał zostanie zaprezentowany w klubie Powiększenie. Dźwiękom będą towarzyszyć tworzone na żywo i wyświetlane na ścianach obrazy oraz slam poetycki wokół tematu miasta z udziałem Weroniki Lewandowskiej, Mateusza Andała, Grzegorza Bruszewskiego, Wojtka Cichonia i Janka Kowalewicza.

- Efekt końcowy zaskoczył mnie i to bardzo - przyznaje gość "Stacji Kultura". - Zgodnie z pierwotnym założeniem stworzyłem muzykę opartą tylko i wyłącznie na dostarczonych mi dźwiękach, z niewielkim tylko dodatkiem elektroniki, akordów, klawiszy, automatów perkusyjnych. Głosy dzieci układałem w melodię, perkusję robiłem z samochodów, a werbel z kropel deszczu. Jestem bardzo ciekawy jak to wszystko zabrzmi na żywo.

Impreza pod hasłem EMADE vs Miasto rozpocznie się o godzinie 19.00, w sobotę 28 września.

kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka MUZYKA

Czytaj także

Włodzimierz Kleszcz: w reggae czułem zew wolności

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2013 17:00
Gdyby nie jego pamiętne audycje w Polskim Radiu, być może nie słuchalibyście obecnie "Strefy Dread". Włodzimierz Kleszcz, kluczowa postać dla rozwoju polskiej sceny reggae, świętuje właśnie 40-lecie pracy zawodowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Radzimir Dębski: na mojej płycie nie pójdę na kompromisy

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2013 10:30
Młody polski kompozytor wygrał konkurs na interpretację utworu Beyonce "End of Time". Nie zdecydował się na wydanie własnej płyty, na fali popularności, mimo że propozycji było wiele.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bu: "Byk" to wypadkowa cech mojego charakteru

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2013 14:40
Śląsk to kopalnia dobrego hip-hopu, a Bu to kolejny na to dowód. W wakacje ukazał się "Byk" - najnowsza płyta tyskiego rapera, o której sam zainteresowany mówi, że jest "pełna ducha i serducha".
rozwiń zwiń