Agata Trzebuchowska z kawiarni trafiła do filmu

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2013 14:30
- Znalazłam się w filmie przypadkowo. Gdy siedziałam w kawiarni Relaks, zwróciła na mnie uwagę reżyserka, Małgosia Szumowska, która przyjaźni się z Pawłem Pawlikowskim - tak zaczyna się opowieść Agaty Trzebuchowskiej, o tym jak rozpocząła się jej przygoda z obrazem "Ida".
Audio
  • Agata Trzebuchowska opowiada jak trafila do filmu "Ida" (Czwórka/Stacja Kultura)
Agata Trzebuchowska w Czwórce
Agata Trzebuchowska w CzwórceFoto: Wojciech Kusiński

Agata Trzebuchowska, aktorką nie jest, i jak zaznacza nie ma zamiaru być, mimo to od kilku tygodni możemy oglądać ją w jednej z głównych ról filmu "Ida" Pawła Pawlikowskiego.
Jej przygoda z filmem zaczęła się niepozornie, od wizyty w Kawiarni Relaks, gdzie zobaczyła ja Małgorzata Szumowska i przez baristę poprosiła o kontakt. Agata Trzebuchowska z tej propozycji skorzystała i stawiła się na próbne zdjęcia i rozmowę z Pawłem Pawlikowskim.
- Podejmowałam decyzje intuicyjnie. Miałam poczucie, że to co się dzieje jest dosyć niecodzienne - wyjaśnia gość Czwórki. - Na zdjęcia próbne szłam bez nadziei i planów. - Nie jestem aktorką i nie zamierzam być. To było jedno doświadczenie, niezwykła przygoda. Bardzo się cieszę ze miałam okazję wziąć w niej udział - dodaje.
Gość "Stacji Kultura" wspomina pierwszy dzień na planie filmowym. Agatę zaskoczyła przede wszystkim wielkość ekipy, bo wiedziała, że "Ida" to kameralne kino, mały film, nieduża produkcja. Tymczasem musiała się zmierzyć, że dużą grupą osób, pracujących na planie filmowym.
- Obawiałam się, że to mnie będzie krępowało - przyznaje. - Nie było czasu na momenty zwątpienia, nawet gdy czułam, że zadanie jest trudne.

Agata Trzebuchowska na planie otrzymała duże wsparcie od całej ekipy, jak podkreśla z Agatą Kuleszą pracowało się cudownie. Mimo tych pozytywnych doświadczeń gość Czwórki nie wiąże swojej przyszłości z filmem, kontynuuje studia na MISH-u i rozpoczyna działania w teatrze, w roli reżysera.

(pj)

Zobacz więcej na temat: FILM Ida KULTURA

Czytaj także

Tomasz Raczek: polscy widzowie coraz bardziej doceniają polskie kino

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2013 15:00
Fani filmów czekają na to wydarzenie przez cały rok. Nie ma w tym nic dziwnego, bo toruński TOFIFEST to prawdziwe święto kina niepokornego. 11. edycja zbliża się ku końcowi, a wielki finał już w niedzielę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Film jak organiczny proces. "Ida" już w kinach

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2013 01:00
Na czym polega tożsamość jako taka? Na to m.in. pytanie próbuje odpowiedzieć Paweł Pawlikowski w filmie "Ida", który od tego weekendu wchodzi na ekrany kin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie zapomnij mnie" - intymne spojrzenie na chorobę Alzheimera

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2013 11:28
- Reżyser David Sieveking postanowił w ramach terapii siebie i swojej rodziny nakręcić film dokumentalny o chorobie swojej matki - mówiła w "Fajnym filmie" Weronika Adamowska z Against Gravity. Dokument "Nie zapomnij mnie" można już oglądać w kinach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jerzy Kawalerowicz: Zbyszek Cybulski w każdym filmie grał siebie

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2013 15:00
Był nieobliczalny, nie potrafił powtórzyć wyuczonego tekstu, a jego kreacje były niepowtarzalne. Jak dotąd historia polskiego kina nie doczekała się większej legendy niż ta, która do dziś otacza postać Zbigniewa Cybulskiego.
rozwiń zwiń