Kari - polska Jessie Ware

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2013 15:10
- Płyta "Wounds And Bruises" to dla mnie zupełnie nowy projekt. Potrzebowałam zdefiniowania siebie na nowo - mówi Kari, dawna Kari Amirian, w Czwórce. - Nowe kompozycje traktuję jak odrębny twór, bo brzmią one zupełnie inaczej niż poprzednie.
Audio
  • Kari o nowej płycie "Wounds And Bruises" i planach na przyszłość (Czwórka/Stacja Kultura)
Kari Amirian podczas koncertu w Czwórce
Kari Amirian podczas koncertu w CzwórceFoto: Bartosz Bajerski

Praca nad płytą "Wounds And Bruises" trwała dość krótko. Kari wraz z zespołem weszła do studia w lutym, a wyszła z niego już we wrześniu. - Poprzednią płytę nagrywałam trzy lata, więc tym razem poszło bardzo szybko - mówi Kari.

Część utworów muzycy nagrywali w Polsce, ale część w Wielkiej Brytanii. - Większość tracków została nagrana poza granicami Polski - opowiada artystka. - W stołecznym studio zarejestrowaliśmy tylko bębny, oraz kilka piosenek.

Tytuł płyty "Wounds And Bruises" (czyli dosłownie “rany i siniaki") jest odzwierciedleniem doświadczeń Kari, które z czasem stały się jej inspiracją. - Wiem, że jest wymowny, ale nie jest to żadna prowokacja z mojej strony - mówi artystka. - Nie należy go jednak rozumieć dosłownie, nie dotyczy on żadnych fizycznych obrażeń. Chodzi bardziej o to, że nasze przeżycia i doświadczenia pozostawiają w nas ślady. Czasem są to ślady bardzo bolesne, ale czynią nas one silniejszymi i bardziej świadomymi.

Zobacz także: Koncert Kari w Czwórce <<<

Takiego otwierania się przed słuchaczami Kari nie nazywa jednak odwagą, a wyłącznie podążaniem za wewnętrzną potrzebą przelania emocji na dźwięki. - To moja główna forma ekspresji, dlatego w momencie przeżywania różnych życiowych historii było dla mnie naturalne siadanie do pianina i tworzenie utworów - tłumaczy wokalistka w "Stacji Kultura" .

Wokalistka przyznaje, że utwory zawarte na nowej płycie każdy z odbiorców będzie mógł interpretować "po swojemu". Niektórym jej twórczość Kari kojarzy się na przykład z dokonaniami Jassie Ware.

(kd)

Zobacz więcej na temat: Czwórka Kari Amirian MUZYKA
Czytaj także

Michael Jackson - niekwestionowany król muzyki pop

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2013 16:32
Wiadomość o jego przedwczesnej śmierci błyskawicznie obiegła świat i pogrążyła w żałobie miliony fanów. O życiu i twórczości słynnego amerykańskiego wokalisty Michaela Jacksona porozmawiamy w Czwórce w niedzielne popołudnie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Psychocukier atakuje klasyczną energią

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2013 12:52
Do sklepów trafiła właśnie czwarta płyta zespołu Psychocukier "Diamenty". Wydawnictwo przypomina złote czasy rock and rolla i jest to zabawa zdecydowanie tylko dla dorosłych.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kari: blizna czyni nas szlachetniejszymi

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2013 14:50
- Projekt "Wounds and Bruises" mocno różni się od mojego debiutu. To nie jest kontynuacja wizji, tylko krok w inne rejony, inne przestrzenie muzyczne. To moje bardzo osobiste przeżycia - mówiła w Jedynce artystka, która wydała swoją drugą płytę.
rozwiń zwiń