Katarzyna Miller: dobrze, że boimy się "początków"

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2014 13:03
Nowy Rok przynosi nowe początki i nowe postanowienia. Katarzyna Miller, psycholożka, zachęca do podejmowania nowych wyzwań i niepoddawania się tremie.
Audio
  • Katarzyna Miller opowida o różnych "początkach" (Czwórka/Poranek OnLine)
Katarzyna Miller w Czwórce
Katarzyna Miller w CzwórceFoto: Aleksandra Górska

Katarzyna Miller, poetka, felietonistka, autorka książek, psycholożka, psychoterapeutka, autorka piosenek swoich sił próbowała na wielu polach. Jak przyznaje w Czwórce każdemu nowemu wyzwaniu towarzyszył stres.
- Pamiętam swoje początki, nawet swój pierwszy felieton, przed którego publikacją drżałam ze strachu - mówi gość "Poranka OnLine". - Początki to taka rzecz, której się boimy. I to nawet dobrze. Powinniśmy mieć tremę, a mimo to robić to, co zaplanowaliśmy. Trema dodaje ważności różnym sprawom - podkreśla.
Jakie "początki" czekają na nas w 2014 roku - tego nie wiemy. Może będzie to nowa miłość, nowa praca, a może podróż w nieznane i rozpoczęcie życia w nowym miejscu.
Katarzyna Miller zwraca uwagę, że pełne emocji i buzujących hormonów zakochanie może być początkiem cudownej miłości, ale nie musi. - Trzeba wiedzieć, że gdy przestają działać nasze cudne hormony, to zaczynamy patrzeć na drugą osobe trzeźwym okiem - mówi gość Justyny Dżbik. - Czasem warto się odsunąć, zatęsknić do siebie, by nie wpaść w rutynę.

Troszeczkę inaczej wygląda wyzwanie nowej pracy. Katarzyna Miller poleca zacząć od rozglądania się po nowym miejscu, należy być też uważnym i uprzejmym, a także korzystać z możliwości zadawania pytań.
Ciekawym nowym wyzwaniem mogą być też podróże i przeprowadzki. Psycholożka zwraca uwagę, że w nowym miejscu człowiekowi wydaje się, że jest sam, że wszystkim jest dobrze, a jemu nie. W takiej sytuacji warto rozejrzeć się dookoła i poszukać podobnych do nas.

(pj)

Zobacz więcej na temat: Czwórka Nowy Rok psychologia
Czytaj także

Grochowska: nie urzeka mnie "magia czerwonego dywanu"

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2013 17:57
Agnieszka Grochowska zagrała m.in. w głośnym obrazie "Wałęsa. Człowiek z nadziei". Jej talent docenił ostatnio także Ridley Scott i zaangażował do filmu "Child 44", w reż. Daniela Espinosy. Aktorka pojawi się tam u boku takich gwiazd, jak Tom Hardy, Gary Oldman i Vincent Cassel.Agnieszka Grochowska: wielkie festiwale filmowe to masakra
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ryga - Europejska Stolica Kultury 2014 z nową walutą

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2013 08:00
Od 1 stycznia Ryga będzie jedną z dwóch Europejskich Stolic Kultury. Jej mieszkańców z nowym rokiem czeka też zmiana waluty - Łotwa dołącza do strefy euro.
rozwiń zwiń
Czytaj także

2013 rok w pigułce

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2013 09:00
Napięta sytuacja na koreańskiej granicy, porozumienie między Serbią i Kosowem czy sukcesy polskich sportowców w niszowych dyscyplinach to tylko część wydarzeń z 2013 r., o których zdążyliśmy już trochę zapomnieć. W ostatnim dniu roku Czwórka postanowiła je przypomnieć.
rozwiń zwiń