X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Szkoła bez całowania

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2014 11:20
Czy szkoła to miejsce na pełne uczuć powitania i wylewne okazywanie emocji? Jak nauczyciele reagują na nieobyczajne zachowania swoich podopiecznych?
Audio
  • Czy pocałunki w szkołach powinny być zakazane? - materiał Kasi Węsierskiej (Czwórka/Poranek OnLine)
Czy pocałunek mozemy nazwać nieobyczajnym zachowaniem?
Czy pocałunek mozemy nazwać nieobyczajnym zachowaniem?Foto: Glow Images/East News

Ostatnio w mediach pojawiła się informacja, że Zespół Szkół nr 1 w Nowym Dworze Gdańskim wprowadził oficjalny zakaz publicznego przytulania się i całowania. Za złamanie go miało grozić nawet obniżenie oceny z zachowania. Jak sprawdziła Kasia Węsierska, okazało się, że nie chodzi o oficjalny zakaz a jedynie upomnienie uczniów na jednym ze szkolnych apeli.

Ze stwierdzeniem, że szkoła nie jest odpowiednim miejscem na mocne okazywanie sobie uczuć zgadza się wielu dyrektorów szkół i nauczycieli. Wiesław Włodarski, dyrektor L Liceum Ogólnokształcącego w Warszawie również zauważa problem z ogładą młodzieży. - Uczniom brakuje granic. Określanie zasad nie może być całkowicie demokratyczne - mówi rozmówca Kasi Węsierskiej. - Uczniowie zwracają uwagę na przywileje, natomiast nie zwracają uwagi na obowiązki. Nauczyciel jest od tego, by o tym przypominać i wymagać odpowiedniego zachowania - dodaje.

Odpowiednim wydaje się tu przywołanie przysłowia "czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci", bo za zbyt intensywne okazywanie czułości nie tylko w szkole, nazwane w prawie nieobyczajnym zachowaniem, może nas spotkać kara.

- Nieobyczajne zachowanie to czyn nieprzyzwoity, taki, który w sposób rażący sprzeciwia się dobrym obyczajom, lekceważy osoby spostrzegające go - mówi młodszy aspirant Aleksandra Siewert. - Nieobyczajny wybryk to wykroczenie - sprawcy takiego zdarzenia może grozić kara aresztu, ograniczenia wolności, grzywny w wysokości 1500 zł albo nagany.

A o nieobyczajnych wybrykach najczęściej alarmują policję lub straż miejską świadkowie takich zdarzeń, którym to przeszkadza.

(pj/tj)

Zobacz więcej na temat: Czwórka RELACJA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nie wstydź się mówić o wstydzie

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2013 13:00
- Wstydzimy się za samych siebie, ale zdarza się, że czujemy się zażenowani słowami lub czynami innych - mówi psycholog Piotr Mosak. - Wynika to z tożsamości, które przyjmujemy, bo każdy z nas ma ich wiele.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Związek daje zdrowie i oszczędności

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2014 09:54
Dziś ponad 5 milionów Polaków żyje w pojedynkę. Gdyby zdecydowali się na związki, każdy z nich mógłby zaoszczędzić 7200 złotych rocznie, a nawet więcej.
rozwiń zwiń