Owsianka z "Matrixa"

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2014 13:00
Film "Matrix" trafił na ekrany kin w 1999 roku, od tego czasu na swoich zagorzałych fanów i przeciwników. Okazuje się, że film Wachowskich może być też świetną śniadaniową inspiracją.
Audio
  • Martyna Ogonek, Czwórkowa reporterka, opowiada o owsiance z "Matrixa" (Czwórka/Poranek OnLine)
Plakat filmu Matrix
Plakat filmu "Matrix"Foto: mat. prasowe

"Matrix" to historia Thomasa Andersona, genialnego hakera ukrywającego się w sieci pod pseudonimem Neo. Pewnego dnia nawiązuje on kontakt z tajemniczym Morfeuszem, który zdradza mu, że żyje w Matrixie - wirtualnym świecie wygenerowanym przez maszyny, które wymknęły się spod ludzkiej kontroli i panują nad ludzkością. Neo postanawia dołączyć do grupy rebeliantów, próbujących wyzwolić ludzkość z wirtualnego więzienia.
Anderson, oprócz treningów, rozpoczyna również dietę, spowodowaną warunkami, które panują w realnym świecie - tam nie ma ani sklepów, ani restauracji. Rebelianci żywią się specjalną owsianką.  Nie są zbyt zadowoleni ze swojego posiłku, jednak dietetyczka Jagoda Podkowska podkreśla, że owsianka to śniadanie idealne.

Przygotuj swoją owsiakę >>>

Owsianka
Owsianka wzmacnia, odchudza i odmładza

- Owsianka ma dużą przewagę nad innymi śniadaniami, gdyż jest bardzo dobrym źródłem energii, która się troszkę wolniej uwalnia - mówi Podkowska. - Zawsze lepiej wybrać tę potrawę przygotowaną z płatków żytnich lub górskich, a nie błyskawicznych. Warto też zalać płatki wodą, a nie mlekiem - dodaje.
Czytaj także: Owsianka doda Ci skrzydeł >>>

(pj/kd)

Czytaj także

"Dzień Niepodległości" - cień wielkiego statku kosmicznego

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2014 12:00
Zanim Roland Emmerich i Dean Devlin zrobili jeden z największych kasowych przebojów w historii kina, gromadzili doświadczenia na planie "Gwiezdnych Wrót" i "Uniwersalnego żołnierza". Na nakręcony w 1996 roku "Dzień Niepodległości" składa się ponad 400 ujęć z efektami specjalnymi.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Roznerski, Kominek i Janicki na karuzeli życia

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2014 14:30
Niebawem do kin wejdzie nowy film Roberta Wichrowskiego pt. "Karuzela". To opowieść o miłości, przyjaźni i zdradzie. - Bardzo uniwersalna historia - mówi Mikołaj Roznerski, grający jedną w głównych ról.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Pokolenie 89' - film o młodości, nie o generacji

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2014 13:20
- Jestem dumny z młodych ludzi - mówi Paweł Jóźwiak-Rodan, który razem z internautami zrobił film "Moje 89 Pokolenie" o młodzieży wychowanej w wolnej Polsce.
rozwiń zwiń