Hołowczyc wciąż wysoko w Rajdzie Dakar

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2011 22:22
Krzysztof Hołowczyc (BMW), jadący z belgijskim pilotem Jean-Markiem Fortinem, zajął w piątek szóste miejsce na szóstym etapie 33. Rajdu Dakar, którego trasa prowadziła z Iquique do Arica na północy Chile.
  • Jacek Czachor na dzisiejszy etap wyruszył przed Markiem Dąbrowski, ale potem musiał go gonić
  • Marek Dąbrowski przyznaje, że na dzisiejszym etapie miał trudne momenty
  • Sławek Szymczak komentuje w Poranku Czwórki przebieg Rajdu Dakar

Dzień wcześniej polski kierowca też był szósty.

Piątkowy etap wygrał lider klasyfikacji generalnej Hiszpan Carlos Sainz. Drugi ze stratą zaledwie dziewięciu sekund był Katarczyk Nasser Al-Attiyah (obaj Volkswagen). Hołowczyc zameldował się na mecie ponad 25 minut później i utrzymał piątą lokatę w klasyfikacji generalnej.

W kategorii motocyklistów Jacek Czachor dotarł do mety na 20. pozycji, natomiast Marek Dąbrowski był 21. Liderem rajdu pozostał czwarty w piątek Hiszpan Marc Coma.
Polacy poprawili swoje lokaty w klasyfikacji generalnej: Czachor awansował na 17., a Dąbrowski - na 18. miejsce.

- Kiedy zobaczyłem nagranie ze swojego wypadku, otworzyłem szeroko oczy - mówi polski quadowiec Rafał Sonik - nie wyobrażałem sobie, że było to aż tak poważne

Marc Coma wygrał trzeci etap Rajdu Dakar w rywalizacji motocyklistów. Hiszpan okazał się najszybszy na 125-kilometrowym odcinku z Tucuman do Jujuy w północnej Argentynie.

Rajd Dakar: Hołowczyc dopiero 8.

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2011 21:54
Jadący BMW Krzysztof Hołowczyc (Orlen Team), z belgijskim pilotem Jean-Markiem Fortinem, zajął ósme miejsce na czwartym etapie 33. Rajdu Dakar, którego trasa prowadziła z Jujuy w Argentynie do Calamy w Chile i miała 761 km, w tym 207 km odcinka specjalnego.

Krzysztof Hołowczyc z belgijskim pilotem Jean-Markiem Fortinem jadący BMW zajęli w czwartek szóste miejsce na piątym etapie 33. Rajdu Dakar.

Krzysztof Hołowczyc utrzymał się na 5. pozycji w klasyfikacji generalnej Rajdu Dakar.