X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zostań podcasterem i informuj świat o czym chcesz

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2012 12:27
W Polsce, jak wynika z wyliczeń gościa Czwórki, jest około 100 aktywnych podcasterów. W oficjalnej bazie znajdziemy zaś dane 300 osób, część z nich jednak już nie publikuje.
Audio

Podcasting to publikacje internetowe w formie audiobloga. Tematyka jest dowolna: począwszy od informacji lokalnych, poprzez kulturalne, aż po, na przykład, informacje technologiczne dla osób niewidomych. Znakomita większość podcasterów jednak peroruje w sieci, po prostu, o sobie i świecie.

Publikacje ukazują się zwykle regularnie: codziennie, czasem co tydzień, albo co dwa tygodnie. Można je z reguły pobrać w formie mp3.  – w Polsce istnieje katalog podcastów, które mają aktywny kanał RSS, umożliwiający abonowanie kolejnych audycji  – mówi Dariusz Chryc, podcaster z Lubina i autor nagradzanej "9". - Takich audycji jest naprawdę wiele.

Podcasting to w Polsce wciąż działalność, na której zarobić ciężko. – Przeszło 90 proc. podcasterów publikuje swoje audycje tak jak  ja, całkowicie non-profit – tłumaczy Chryc w czwórkowym "Poranku" . – To tylko i wyłącznie nasze hobby.

Zapraszamy także na  stronę moje.polskieradio.pl, gdzie znajduje się mnóstwo ciekawych archiwalnych audycji!
By dowiedzieć się więcej na temat podcastingu posłuchaj nagrania całej rozmowy z "Poranka".

(kd)

Zobacz więcej na temat: POLSKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Słuchawki, słuchawki... i nowe technologie

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2012 13:00
W "Czwartym Wymiarze” Michał Matus szuka odpowiedzi na pytanie: jakie nowe technologie stosuje się w słuchawkach?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minielektrownie pojawią się w naszych ogródkach?

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2012 17:57
Każdy z nas będzie mógł bez problemu zainstalować sobie "przydomową elektrownię" i korzystać z niej bez zbędnych formalności. Do tego mamy dostać dofinansowanie od państwa – to nowy projekt ustawy Ministerstwa Gospodarki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wszystkie tajemnice polskich stadionów

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2012 21:00
Jak zbudowany jest dach Stadionu Narodowego? Czym różni się konstrukcja warszawskiego obiektu od tego we Wrocławiu? W Czwórce odkrywamy sekrety obu stadionów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dotykanie komputera, to naturalny odruch

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2012 19:00
- Myszki i przyciski były dla nas nienaturalnymi narzędziami, to co się dzieje jest powrotem do tego, co jest dla nas pierwotne – mówił w Czwórce Marcin Borecki, który opowiedział o rewolucji wywołanej przez interfejsy dotykowe.
rozwiń zwiń