Wakacje w RPA: nie takie straszne jak je malują

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2012 10:40
Kraj na południowym krańcu Afryki od lat zajmuje czołowe miejsce na świecie pod względem przestępczość. Podróżniczka, Olga Morawska przekonywała, że mimo wszystko warto jest go odwiedzić.
Audio
Olga Morawska
Olga MorawskaFoto: fot. Anna Bedyńska

Drogo, daleko i niebezpiecznie, taka opinia o Republice Południwej Afryki sprawia, że niewielu Polaków decyduje się tam pojechać na wakacje. Tymczasem kraj Nelsona Mandeli może być znakomitą alternatywą dla wszystkich, którzy szukają lata w środku polskiej zimy. - Sezon w RPA zaczyna się w grudniu i styczniu – opowiadała w Czwórce Olga Morawska, autorka książki "Wakacje RPA”.

Republika Południowej Afryki kusi turystów nie tylko słońcem i wysokimi temperaturami, ale też niezwykle zróżnicowanym krajobrazem i bogactwem fauny i flory. - Jak się już poleci do Kapsztadu i zobaczy ocean i Górę Stołową to, to nam rekompensuje wszystko – zachęcał gość Justyny Dżbik.

Morawska uspokajała też, że wyjazd do RPA nie jest równoznaczny z pobiciem i okradzeniem. Wystarczy zachować odpowiednie środki ostrożności. - Na pewno nie należy nocą chodzić samemu i należy jeździć samochodem raczej z zamkniętymi drzwiami. Choć wydaje mi się, że teraz się tam sytuacja stabilizuje i coraz więcej osób przyjeżdża do tego kraju – podkreślała.

Więcej na temat atrakcji RPA dowiesz się słuchając nagrania audycji.

bch

Czytaj także

Nie masz pieniędzy na podróż? Oni ci pomogą

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2011 11:11
Dzięki Memoriałowi im. Piotra Morawskiego można zdobyć fundusze na swoją wymarzoną wyprawę. Choćby do najdalszych zakątków świata.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Poruszające wyznanie wdowy po himalaiście

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2012 00:25
Olga Morawska (wdowa po Piotrze Morawskim): Jego śmierć to nie powód, żebym zmarnowała swoje życie. Ono toczy się dalej. To była tylko pauza...
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Kanada, to kraj, w którym łatwo się zagubić i więcej nie znaleźć"

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2012 12:31
Jak smakuje fondue w Quebecu, jak zrobić klonowego lizaka i czy Kanada naprawdę pachnie żywicą, to pytania, na które odpowiedzi znajdziecie w najnowszej książce Olgi Morawskiej. O wyprawie na północ Ameryki autorka opowiedziała w Czwórce.
rozwiń zwiń