Ładni i zdolni chłopcy śpiewają przeciw bosym stopom

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2012 13:00
"Dżentelmeni 2013" to płyta i kalendarz, które dziś wspinają się na listy bestsellerów. A wszystko zaczęło się kilka lat temu, od niewielkiego niewinnego projektu "Stop bosym stopom".
Audio

Oliver Janiak, dziennikarz telewizyjny, producent wyjątkowego albumu płytowego i kalendarzowego "Dżentelmeni 2013", redaktor naczelny magazynu "Malemen" przed wyprawą na święta odwiedził czwórkowe studio.

- "Stop bosym stopom" to akcja, którą kilka lat temu wymyślił Patryk Wolski, wtedy wolontariusz PCK. Napisał do mnie, bym pomógł mu te buty na bose stopy znaleźć - mówi Oliver Janiak. - Chciał żebym był jednym z bohaterów kalendarza, ale okazało się, że on nie ma bladego pojęcia jak się zabrać do całego przedsięwzięcia. Spotkałem się z nim i wspólnie szukaliśmy sposobu na realizację tego projektu - dodaje. - Dziś udaje nam się robić rzeczy niezwykłe.

W tym roku została wydana już czwarta płyta i kalendarz. Znajdziemy na niej najpiękniejsze polskie piosenki w wyjątkowych wykonaniach. Nad ich realizację czuwał Michał Przytuła - producent muzyczny.

- Na płycie znajdziemy covery, bo jak się okazuję kochamy piosenki, które znamy - mówi Oliver Janiak. - Dziś projekt jest tak duży, że oprócz butów na bose stopy, ze zgromadzonych pieniędzy udaje nam się zorganizować wyjazdy dla dzieci na wakacje.

Na tej płycie usłyszymy piosenki w nowych aranżacjach, wykonane przez nie tylko ładnych, ale i zdolnych chłopców, jak mówi Janiak. Usłyszymy m.in. Pawła Małaszyńskiego, Piotra Adamczyka, Macieja Musiała, Filipa Bobka, Maćka Zakościelnego czy Radzimira Dębskiego. Oprócz płyty dostajemy też kalendarz z wyjatkowej sesji zdjeciowej artystów - posłuchaj załączonej audycji Justyny Dżbik "Poranek OnLine".

(pj)

Czytaj także

Niespodziewany gość na Wigilii może być studentem SGH

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2012 12:40
Dodatkowe nakrycie na świątecznym stole dla zdrożonego wędrowca wreszcie zyskuje praktyczny wymiar. Wszystko za sprawą akcji studentów SGH, którzy namawiają: zaproś studenta na Wigilię!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chcesz fotografować? Zacznij od ulicy, tam też dużo się dzieje

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2012 10:00
- Powinnością fotografa jest zapisywanie rzeczywistości, niezależnie od skutków, jakie to za sobą niesie. – mówi w Czwórce Andrzej Zygmuntowicz, mistrz fotografii, członek Polskich Związków Artystów Fotografików.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Biedny umysł. Rzecz o wykluczeniu społecznym

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2012 11:06
"Stać mnie na bilet do teatru, to biedny nie jestem". Takie założenie na pewno poprawia humor, ale czy jest prawdziwe? Nie, jeśli przyjmiemy, że wykluczenie społeczne zaczyna się w głowie, a nie na drabinie społecznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomasz Majewski: My, lekkoatleci, nie mamy źle w święta

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2012 18:00
Dzień zaczyna od treningu, a potem ma następny trening. Mimo to, Tomasz Majewski jest zdania, że jak na zawodowego sportowca i tak ma sporo czasu, by móc spędzać go z rodziną. - Inni mają pod tym względem gorzej...- śmieje się nasz medalista w pchnięciu kulą.
rozwiń zwiń