"Lubię radio" dla 90 proc. Polaków

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2013 10:20
Z badań wynika, że 90% Polaków słucha radia przynajmniej raz w tygodniu. To właśnie dla nich powstał portal lubieradio.pl.
Audio

Bartosz vel Bartek Kańtoch portal lubieradio.pl założył z miłości do radia. - Dużo słuchałem radia jako dziecko, potem robiłem pierwsze wywiady - z babcią, pytałem, co dziś na obiad - opowiada w Czwórce. - Któregoś dnia postanowiłem założyć radio internetowe, którego słuchało od 4 do 7 osób. Bardzo mi się to spodobało. Radio jest mi najbliższe sercu, radio nie przeszkadza, nie jest krzykliwe jak telewizja i jest to teatr emocji, uczuć - dodaje.

13 lutego to Światowy Dzień Radia , portal Bartka Kańtocha idzie krok dalej i cały rok 2013 ogłasza rokiem radia. - 2013 rok ogłosiliśmy rokiem radia, dlatego, że właśnie w tym roku powstał nasz serwis, ale też w tym roku przypadają różne rocznice. Mija 120 lat od pierwszych badań Tesli nad przepływem fal radiowych, 80 lat radia FM, 20 lat radia internetowego i 50 lat od pierwszego radia w samochodzie - wyjaśnia Bartosz Kańtoch.

Badania wykazują, że 10 milionów Polaków codziennie słucha radia. w samochodzie. 90% z nas włącza odbiornik przynajmniej raz w tygodniu, a 80% nie wyobraża sobie dnia bez radia. Te wyniki są dowodem na to, że w XXI wieku radio wciąż się broni - więcej o radiu i portalu lubieradio.pl dowiesz się słuchając załączonej rozmowy z "Poranka OnLine ".

(pj)

Czytaj także

Radiowiec oszalał. Słyszy głos Wilhelmiego...

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2013 13:30
Na "Scenie Teatralnej Trójki" zagości autorskie słuchowisko Krzysztofa Czeczota. Przewrotny "Andy" to rzecz doskonała na przypadający w środę Światowy Dzień Radia. My wyemitujemy słuchowisko już dziś.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cyfryzacja – to wiele zmieni na radiowym rynku

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2013 09:30
Programy cyfrowe mogą zapewnić słuchaczom lepszą jakość odbieranego dźwięku, a nadawcom – możliwość rozszerzenia oferty programowej. – Chcielibyśmy rozpocząć nadawanie cyfrowe jeszcze w tym roku, nawet w pięciu aglomeracjach na terenie całego kraju – mówił w "Poranku OnLine" dyrektor Czwórki, Krzysztof Łuszczewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Studio Reportażu zaprasza na obchody Światowego Dnia Radia

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2013 09:00
13 lutego w holu budynku Polskiego Radia przy ul. Myśliwieckiej 3/5/7, z okazji Światowego Dnia Radia zostanie uruchomiona radiostacja krótkofalarska SN0SDR. Jest to stacja okolicznościowa.
rozwiń zwiń