W weganizmie jest siła!

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2013 07:00
Jeden z najsilniejszych ludzi świata, strongman, weganin przyjechał do Polski, by propagować idee wegetarianizmu i weganizmu.
Audio
  • Na Tydzień Wegetarianizmu zaprasza Jagna Szulczewska (Czwórka/Poranek OnLine)
W weganizmie jest siła
Foto: Glow Images/East News

Od 13 do 19 maja trwa Międzynarodowy Tydzień Wegetarianizmu. W wielu miastach Polski z tej okazji dzieją się niezwykłe rzeczy: wykłady, warsztaty, pokazy, happeningi. W naszym kraju coraz więcej osób decyduje się na taką dietę.

- Wegetarianizm stał się modny, popularny, coraz więcej osób wybiera ten rodzaj diety i stylu życia - mówi Jagna Szulczewska z Fundacji Viva! Akcja dla Zwierząt, organizatorka Ogólnopolskiego Tygodnia Wegetarianizmu. - Mimo że część osób, które wybierają wegetarianizm ze względu na jego popularność, po pewnym czasie wraca do jedzenia mięsa, to ważne są choćby te dwa tygodnie, gdy mięsa nie jedli - dodaje.

Gość Justyny Dżbik podkreśla, że dieta wegetariańska jest zdrowa, można nawet nią leczyć. Podstawowym warunkiem jest to, by była dobrze zbilansowana. Jagna Szulczewska wyjaśnia, że mimo iż natura wyposażyła nas w kły nie oznacza to, że jesteśmy mięsożercami. Podaje ciekawy przykład: dziecka, jabłka i króliczka. - Gdy dziecko dostaje jabłko i króliczka, zaczyna się bawić króliczkiem, a zjada jabłko. W przeciwieństwie do małego tygryska, który zje króliczka a będzie bawił się jabłkiem - mówi gość "Poranka OnLine". - To dowód na to, że jednak nie jesteśmy do końca mięsożerni. Od nas zależy wybór. Jeśli możemy wybrać niejedzenie mięsa, które jest etyczne, ekologiczne i zdrowe, to je wybieramy - dodaje.
Podczas Ogólnopolskiego Tygodnia Wegetarianizmu nie zbraknie ciekawych spotkań. Do Polski przyjechał Patrik Baboumian, weganin, strongman, który wygrał zawody strongmanów w 2011 roku. Sportowiec zrezygnował z jedzenia mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego z powodów etycznych. Swoją postawą i fizyczną, i moralną, udowadnia, że nie jest prawdą, że będąc weganinem nie uda nam się zbudować masy - więcej o tej niezwykłej postaci i innych wydarzeniach Ogólnopolskiego Tygodnia Wegetarianizmu dowiesz się słuchając załączonej rozmowy z "Poranka OnLine".

(pj)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Czym jest prawdziwy doping?

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2012 16:00
Odpowiedzi na to pytanie szukamy w audycji "Na cztery ręce". Pretekstem do rozmowy jest oczywiście sprawa Lance'a Armstronga.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Joga to pożytek nie tylko dla ciała, ale i ducha

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2013 11:54
Joga - kiedy można zacząć, czy są przeciwwskazania, czy to sport, w którym łatwo o kontuzje, co daje joga i czy korzyści z niej płynące to jedynie korzyści związane z pracą nad ciałem? W "Czterech porach roku" wszystko o jodze
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Powiedziałem ojcu: czuję się chłopcem i zrobię wszystko, żeby nim być"

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2013 13:00
- Miałem 8, 9 lat, siedziałem w samochodzie z moim ojcem i powiedziałem do niego, że nie czuję się dziewczyną, czuję się chłopcem – wspominał w "Godzinie prawdy" Nicolas Prusiński, który przeszedł operację zmiany płci.
rozwiń zwiń