"Izrael oswojony" przez Polkę

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2013 11:56
W poniedziałek o poranku mnóstwo ciekawych gości i tematów! W studiu pojawią się przedstawiciele inicjatywy "Masz głos, masz wybór", by opowiedzieć o kolejnej odsłonie kampanii. Porozmawiamy także m.in. z Polką, która od 20 lat mieszka w Izraelu i ostatnio napisała książkę o tym kraju.
Izrael oswojony przez Polkę
Foto: Fragm. okładki książki "Izrael oswojony", aut. Eli Sidi

Zajrzymy też na warsztaty literackie, prowadzone przez Martę Konarzewską, która zagości w studiu - jak rozmawiać o książkach? Po co mi interpretacja? Jak szukać ciekawych lektur? Podczas cyklicznych spotkań omówione zostaną najciekawsze tematy poruszane w kulturze współczesnej, a uczestnicy będą mieli szansę spotkać się z m.in. Sylwią Chutnik, Ignacym Karpowiczem, Kają Malanowską.

Do tego będziemy mieli dla Was spotkanie z Elą Sidi, Polką mieszkająca od ponad dwudziestu lat w Izraelu. Właśnie napisała książkę "Izrael Oswojony", w której opowiada o swym życiu w tym kraju pełnym skrajności. Mówi, że nie ona wybrała Izrael, ale otrzymała go w prezencie ślubnym od męża. Książki będą do wygrania!

Odpowiemy też na głos telefoniczny naszego słuchacza, który dużo jeździ po Polsce i zwrócił uwagę, że nasi kierowcy nie reagują na wypadki, nie pomagają sobie nawzajem. Sprawdzimy zatem czy na naszych drogach naprawdę panuje znieczulica.

To tylko wstęp - rozwinięcie w poniedziałek, 30 września, po godz. 6.00 w "Poranku OnLine". Zapraszam! Justyna Dżbik

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Katarzyna Pawlak: za Chiny ludowe nie stanę się prawdziwą Szanghajką

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2013 13:10
Należy do elitarnego grona tłumaczy przysięgłych języka chińskiego i prowadzi bloga poświęconego Państwu Środka. Nam Katarzyna Pawlak opowiada dlaczego "za Chiny ludowe" nie przestanie interesować się Chinami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Klara Majewska: na Majorce można zacząć życie od nowa

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2013 13:10
Gorąca Majorka, temperamentni Hiszpanie, a wśród nich poszukująca szczęścia Magda - bohaterka książki "Rok na Majorce".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marcin Meller: ta książka to przegląd mojego życia

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2013 10:16
W "Gaumardżos" podróżował po Gruzji, a w opowieściach terenowo-przygodowych "Między wariatami" Marcin Meller odwiedza Afrykę, Bliski Wschód, bierze udział w chuligańskiej wyprawie kiboli i jest deportowany z Kurdystanu.
rozwiń zwiń