Sekrety z życia burgerowni

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2014 11:55
W ostatnich kilkudziesięciu miesiącach burgery stały się prawdziwym hitem kulinarnym w Polsce. Jedzą je praktycznie wszyscy. Niektórzy polubili je tak bardzo, że nawet podwójna porcja to dla nich dużo za mało.
Audio
  • Burgery zdobyły ogromną popularność. Dla niektórych odpowiednia dawka to... cztery soczyste kawałki mięsa (Czwórka/W cztery oczy)
Poczwórny burger to dawka blisko 1 kg mięsa
Poczwórny burger to dawka blisko 1 kg mięsaFoto: Michał Pasternakiewicz

- Kilka razy w historii naszej restauracji zdarzyło się, że przyszedł bardzo niski, chudy, niepozorny pan i poprosił o poczwórnego burgera. Dopytywałem go, czy jest przekonany, czy ma świadomość, jakie kulinarne wyzwanie go czeka, a po serii zapewnień z jego strony, nie pozostało nic innego jak przygotować to zamówienie - zdradził reprezentujący "Aleburger" Michał Pasternakiewicz.

Burger-tort
Burger-tort/fot. M.Pasternakiewicz

Moment, gdy danie zostało podane do stolika, na długo zapisał się w pamięci restauratora. Głosy na całej sali ucichły, wzrok wszystkich osób był skierowany na tego niepozornego gościa, który zażyczył sobie monstrualnego burgera. - Waga każdego burgera to ok. 200 gram, więc w jednym posiłku ten pan przyjął blisko kilogram mięsa. Dodać do tego oczywiście należy składniki, czyli ser, bekon, sałatę, ogórek, pomidor, sosy. Był to bardzo solidny obiad - ze śmiechem wspomina Pasternakiewicz.
PRZECZYTAJ TEŻ: Mężczyźni kochają burgery. A co ze zdrowiem?

Gość Czwórki opowiedział też o specyficznym zamówieniu, z którym przyszło mu się zmierzyć. Został poproszony o przygotowanie... tortu z burgera. Czy możliwe było wykonanie takiego dania? Przekonajcie się sami, słuchając materiału z audycji "W cztery oczy".
ac, pg

Zobacz więcej na temat: Czwórka dieta kulinaria
Czytaj także

Kitchensurfing - zamów kucharza do domu

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2014 10:00
Kitchensurfing to najnowsza moda związana z gotowaniem, która pewnie niedługo dotrze i do Polski. - Nasza społeczność zrzesza zarówno kucharzy z gwiazdkami Michelina, jak i kompletnych amatorów, którzy opierają się o babcine przepisy - mówi Czwórce Chris Muscarella.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kult szczupłego ciała? Nic z tego, wciąż tyjemy!

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2014 12:00
Już ponad dwa miliardy osób na świecie ma nadwagę lub problemy z otyłością alarmują lekarze. To problem, który narasta w niepokojącym tempie, niezależnie od szerokości geograficznej ani zamożności danego państwa.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Tyjemy nie dlatego, że dużo jemy, ale od produktów złej jakości

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2014 17:00
Jeszcze kilkanaście lat temu nie zwracaliśmy uwagi na to, co jemy. Królowała dieta mięsna i hasła "Cukier krzepi", albo "Pij mleko, będziesz wielki". Produkty żywieniowe miały być po prostu tanie i smaczne. Dziś mówimy, że cukier to biała śmierć, a mleko zakwasza organizm. Odżywiamy się coraz bardziej świadomie, a jedzenie staje się nierzadko przedmiotem burzliwych dyskusji.
rozwiń zwiń